10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych

Michał Miernik
10.11.2015 17:50
10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych Fot. kadr z wideo

Tym razem to nie oni grają, a my gramy nimi - zobaczcie nasze zestawienie rockowych i metalowych muzyków, którzy pojawili się w wirtualnym świecie gier komputerowych.

Wraz z rosnącą popularnością gier komputerowych muzycy rockowi nie mogli nie skorzystać z możliwości dotarcia za ich pośrednictwem do większej grupy odbiorców. Stało się to na długo przed premierą najbardziej kojarzonych z muzyką gier Guitar Hero” oraz „Rock Band”. Już w latach 80. fani muzyki rockowej i metalowej mieli okazję spotkać swoich muzycznych idoli na ekranach telewizorów i automatów z grami.  

Na muzyków można się natknąć w przeróżnych gatunkach gier - pojawiają się w strzelankach, grach sportowych czy też bijatykach. Bywają postaciami, które spotyka się podczas gry, ale często są także grywalnymi bohaterami. Zapraszamy do naszego zestawienia muzyków w grach komputerowych. 

1. Aerosmith w „Revolution X”

„Revolution X” to gra, która pierwotnie ukazała się na automatach w 1994 roku. Została stworzona przez firmę Midway i dość mocno przypomina ich wcześniejszy hit, czyli „Terminator 2: Dzień sądu”. W tym przypadku przeciwnikiem gracza jest organizacja New Order Nation, która pragnie zakazać rozrywki na całym świecie, a jej liderka Helga porywa członków Aerosmith. 

Celownik na ekranie kontrolowany jest za pomocą wmontowanego pistoletu, a wrogów eliminuje się, strzelając płytami CD. Członkowie grupy są ukryci w różnych lokacjach, a ich uwolnienie jest koniecznie do ukończenia gry. Tytuł doczekał się konwersji na inne platformy, między innymi na SNES, Sega Genesis oraz PlayStation. 

2. Gene Simmons (Kiss) w „Tony Hawk's Underground”

Twórcy poszczególnych części gier z deskorolką w roli głównej kilkukrotnie sięgali po gwiazdy rocka i dawali graczom możliwość użycia ich jako postaci. W „Tony Hawk's Underground” z 2003 roku jednym z bohaterów do odblokowania jest wokalista grupy Kiss – Gene Simmons, który występuje w swoim charakterystycznym, demonicznym kostiumie. Simmons otrzymał także kilka unikalnych trików - jednym z nich jest „Lick It Up”, w którym muzyk niczym ropucha łapie deskorolkę wyciągniętym językiem. Na jednej z plansz mamy możliwość obejrzenia koncertu Kiss - zespół wykonuje utwór „God Of Thunder” z albumu „Destroyer” z 1976 roku. 

3. Phil Collins w „GTA: Vice City Stories” 

Kierując poczynaniami Victora Vance'a w tej odsłonie „Grand Theft Auto” w pewnym momencie dojdziemy do misji „In The Air Tonight”. W niej jednym z zadań gracza jest zadbanie o to, aby Philowi Collinsowi nic nie stało się podczas jego koncertu. Gdy już zabijemy wszystkich gangsterów, otrzymamy możliwość wejścia na występ, podczas którego Collins w całości wykonuje jeden ze swoich największych hitów. 

4. Fred Durst w „Fight Club”

W 2004 roku właściciele konsol PlayStation 2 oraz Xbox otrzymali możliwość zagrania w Fight Club”. Była to gra oparta na książce Chucka Palahniuka oraz jej niezwykle udanej ekranizacji w reżyserii Davida Finchera z Bradem Pittem i Edwardem Nortonem w rolach głównych. Ich konsolowy odpowiednik nie podbił gustów graczy, ale mógł zdobyć uznanie fanów grupy Limp Bizkit - mogliśmy bowiem wcielić się w nim we Freda Dursta i jego rękami i nogami sprowadzić przeciwnika do parteru. 

5. Journey w „Journey”

Wielu zapewne stwierdzi, że grupa Journey okres świetności ma już za sobą. W latach 80. zespół był jednak na topie - w 1981 roku ich album „Escape” dotarł do pierwszego miejsca na amerykańskiej liście Billboard 200, a „Frontiers” z 1983 roku znalazł się na drugim miejscu. 

Zachęcona dobrą passą zespołu firma Bally Midway postanowiła stworzyć grę na automaty z jego udziałem. Celem gracza było połączenie muzyków grupy z ich instrumentami, które znajdowały się na różnych planetach. Krytyka nie zostawiła na grze suchej nitki – „Game Informer” umieścił ją na 9. miejscu dziesięciu najgorszych pomysłów na licencjonowane gry w historii. 

6. Ozzy Osbourne w „Brutal Legend”

„Brutal Legend” to najprawdopodobniej najbardziej heavymetalowa gra akcji w historii. Gracz wciela się w niej w Eddiego Riggsa – technicznego, który przypadkowo trafia do metalowego świata fantasy, w którym walczy z potworami. Głosu głównemu bohaterowi użyczył Jack Black, a podczas gry spotykamy wielu legendarnych muzyków. Wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć samego Księcia Ciemności. 

7. Iron Maiden w „Ed Hunter”

„Ed Hunter” to gra, która ukazała się razem z kompilacją największych przebojów Iron Maiden w 1999 roku. Sama gra stanowi raczej ciekawostkę niż pełnoprawny tytuł, ponieważ już w momencie premiery odstawała od innych produkcji z tego okresu zarówno pod względem grafiki, jak i grywalności. To prosta strzelanka, w której gracz steruje celownikiem i eliminuje hordy wrogów. Ogromną zaletą gry była oczywiście ścieżka dźwiękowa. Eddie pojawił się też jako grywalna postać w „Tony Hawk's Pro Skater 4”. 

8. Kurt Cobain w „Guitar Hero 5”

Tworząc zestawienie muzyków rockowych w grach komputerowych nie sposób nie wspomnieć o serii Guitar Hero”. W piątej części gry jedną z postaci, w którą możemy się wcielić jest Kurt Cobain. Negocjacje w kwestii wykorzystania wizerunku muzyka Nirvany trwały trzy lata - twórcy musieli osiągnąć porozumienie zarówno z Courtney Love (która posiada prawa wizerunkowe Cobaina), jak i z Dave'm Grohlem (do którego należą prawa do muzyki Nirvany). Stronom udało się dogadać i Kurt występuje w grze – nosi swój słynny sweter, który w listopadzie 2015 został sprzedany na aukcji. 

9. Avenged Sevenfold w „Call Of Duty: Black Ops 2”

Dziewiąta odsłona serii „Call Of Duty” miała swoją premierę w 2012 roku. Specjalnie z tej okazji zespół Avenged Sevenfold nagrał utwór „Carry On”. Jest on jednak nie tylko elementem ścieżki dźwiękowej, ale także samej gry – wirtualne wersje muzyków wykonują ten numer podczas zakończenia „Black Ops 2”. Warto odnotować, że stworzony przez zespół utwór znajdzie się także w trzeciej części „Black Ops”.

10. James Hetfield i Robert Trujillo w „Tony Hawk's Pro Skater HD”

Jeśli o rocku i metalu mowa, nie można pominąć Metalliki. James Hetfield i Robert Trujillo są dostępni w grze „Tony Hawk's Pro Skater HD” jako grywalne postaci w formie DLC (dodatkowa zawartość do pobrania). Podobnie jak w przypadku Gene'a Simmonsa muzycy otrzymali unikalne triki - grając nimi można wykonać wyjątkowy „Metallica powerslide”. Jak wygląda ten trik? Zobaczycie go poniżej: 

Jakiego muzyka najchętniej zobaczylibyście w grze komputerowej?

Michał Miernik Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.