15 gwiazd pop grających rock

Magda Słomka
25.06.2015 14:51
15 gwiazd pop grających rock Fot. East News / East News

Oto najbardziej niespodziewane wykonania rockowych utworów! Posłuchajcie interpretacji kawałków osób, których twórczość pewnie nieczęsto gości w Waszych odtwarzaczach.

Kto powiedział, że biorąc się za jeden gatunek muzyczny, trzeba w nim tkwić do końca życia? Jest nadzieja – niektóre gwiazdy muzyki popularnej rzadko, ale jednak, doceniają rockowe klasyki. Tylko czy właśnie takie interpretacje Waszych ukochanych utworów do Was przemówią? Sprawdźcie!

1. Lady Gaga vs Van Halen

Kto by się spodziewał, że specjalistka do spraw ubioru z mięsa weźmie na warsztat taki kawałek jak „Panama” zespołu Van Halen...? Tym razem królowa zwariowanej mody występuje w iście rockowym wydaniu – podwiniętej koszulce i samych majtkach. Ciekawe, co na to David Lee Roth...

2. Madonna vs Led Zeppelin

„Whole Lotta Love” zagrany na gitarze przez Madonnę? Czemu nie! W końcu popowa skandalistka nie boi się żadnych wyzwań. Posłuchajcie, jak poradziła sobie z tym iście hardrockowym wyzwaniem!

2.1. Madonna vs Pantera

To jest szok. Do tej pory przecieramy oczy ze zdumienia i zastanawiamy się, czy to wydarzyło się naprawdę... Posłuchajcie, jak piosenkarka wplotła w jeden ze swych kawałków riffy z „A New Level” zespołu Pantera!

3. One Direction vs Oasis

„Wonderwall” to hymn zagubionych romantyków ceniących brit pop. Chłopakom z One Direction nieźle oberwało się za cover hitu z lat 90. Sprawdźcie, czy według Was ta przeróbka jest tak bezbarwna, jak twierdzą komentatorzy...

4. Sugababes i Girls Aloud vs Aerosmith

Jedne z najpopularniejszych girlsbandów postanowiły połączyć siły, by wspólnie zmierzyć się z kawałkiem „Walk This Way”. Czy wygrały tę walkę?

5. Robbie Williams vs Primal Scream

Rok 1997 to moment, w którym wokalista wydał swoją pierwszą solową płytę. To też data wykonania przez niego utworu „Rock”. I pomyśleć, że gdyby ktoś podpowiedział mu wtedy, że poszło mu z tym kawałkiem całkiem nieźle, jego kariera mogłaby skręcić w bardziej rockowym kierunku...

6. Lee Ryan vs Foo Fighters

Oto wersja kawałka „Best Of You” zagrana na pianinie i zaśpiewana w stylu wyjącej rockowej ballady. Czy to naprawdę „najlepsze”, co Lee Ryan mógł nam dać coverując ten numer?

7. Taylor Swift vs Def Leppard

To w zasadzie nie jest bitwa o lepszą wersję, ale wykonanie utworu przez piosenkarkę i zespół na jednej scenie. Jak prezentuje się „Pour Some Sugar on Me” z domieszką głosu wokalistki kojarzącej się z gatunkami jak pop i country?

8. TATU vs The Smiths

Pamiętacie dwie koleżanki z Rosji, które przy każdej możliwej okazji całowały się na scenie? Tak, te, które charakteryzowały się piskliwymi głosikami. Oto ich wersja kawałka „How Soon Is Now”. Ciekawe co na to Pan Morrissey...?

9. George Michael vs New Order

George królem efektów do przerabiania głosu? Po wykonaniu kawałka „True Faith” można mu chyba nadać to niechlubne miano... Cytując „klasyka”: „Gdzie się podziały czyste wokale...”?

10. Kesha vs Blur

Kawałek „Łu Hu”, czyli w oryginale „Song 2”, został przerobiony na klubową nutę. Nie łudźcie się, kółko w nosie wokalistki wcale nie świadczy o tym, że w tym utworze znajdziecie jakąkolwiek pozostałość rock’n’rolla. Jak to brzmi?

11. Take That vs Nirvana

Kto by pomyślał, że panowie z brytyjskiego boysbandu będą na tyle bohaterscy, żeby zabrać się za jeden z najpopularniejszych utworów lat 90. – „Smells Like Teen Spirit”? Na pewno zdjęcie koszulek na scenie dodało im wiary w siebie...

12. Hilary Duff vs The Who

Trochę to Hilary, trochę to Britney... Sprawdźcie, czy piosenkarka zachowała w swojej wersji kawałka „My Generation” choć odrobinę szaleństwa, jakie serwował nam The Who...

13. Mariah Carey vs Def Leppard

Oto utwór „Bringin' On The Heartbreak” zaśpiewany aksamitnym, zawodzącym głosem jednej z najpopularniejszych amerykańskich piosenkarek. Tylko czy jej 5 oktaw wystarczy, aby obronić honor kawałka zespołu Def Leppard?

14. Christina Aguilera vs The Rolling Stones

Oto przykład na to, że gwiazdy rocka i popu mogą spotkać się na jednej scenie i bez wstydu zaprezentować kawałek, który wcale nie brzmi gorzej niż w oryginale. O tym, że Christina ma petardę w gardle, wiemy od dawna. Posłuchajcie, jak brzmi utwór „Live With Me” w niecodziennej wersji!

15. Katy Perry vs The Rolling Stones

Porównajcie sobie, która z popowych wokalistek ma więcej werwy i rock’n’rolla. Oto Katy Perry w kawałku „Beast of Burden”. Czy udało jej się poskromić na scenie Micka Jaggera?

Który kawałek według Was to profanacja, a który – ciekawa odmiana?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.