38 utworów z gier w metalowych wersjach

Michał Wawrzyniewicz
27.04.2015 16:21
38 utworów z gier w metalowych wersjach Fot. kadr z wideo

Mamy dla Was ponad 40-letnią historię cyfrowej rozrywki i flagowych utworów z gier w metalowej aranżacji. Sprawdźcie, jakie tytuły pojawiły się w zestawieniu.

Kto nie pamięta charakterystycznej melodii „Korobeiniki”, która towarzyszyła graczowi podczas układania klocków w Tetrisie? To wideo to nie tylko sentymentalna podróż po wspomnieniach z dzieciństwa, ale i niecodzienne muzyczne doświadczenie. Posłuchajcie, jak kultowa muzyka z gier brzmi w wersji metalowej!

FamilyJules7X, który zajmuje się tworzeniem metalowych coverów znanych motywów muzycznych z gier, poświęcił aż trzy lata na stworzenie filmiku będącego hołdem dla klasyków, w które grał niemal każdy z nas.

Autor począwszy od Ponga przedstawia 38 tytułów, które są kamieniami milowymi w rozwoju przemysłu gier elektronicznych. Jak zaczęła się jego przygoda z przerabianiem muzyki z gier?

Planowałem coś takiego od początku, gdy zacząłem publikować filmy na YouTube. Byłem mocno zainspirowany m.in. filmem „Ewolucja Gier Wideo".

Muzyk zajął się tworzeniem wszystkiego od podstaw: sam wykonał aranż, mix, mastering ścieżek oraz montaż samego nagrania. Zagrał również osobiście na instrumentach (gitarach: rytmicznej, solowej i basowej, sam programował też dźwięki perkusji).

Które utwory podobają Wam się najbardziej?

Michał Wawrzyniewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.