5 metalowych coverów „Like A Virgin”

Magda Słomka
06.02.2015 18:04
5 metalowych coverów „Like A Virgin” Fot. kadr z wideo

Madonna sama w sobie była hardkorowa z tymi wystającymi stanikami. Połączenie jej hitu „Like A Virgin” z metalem to dopiero coś! Posłuchajcie najlepszych coverów tego kawałka!

Można próbować zagłębiać się w znaczenie utworu muzycznego zatytułowanego „Like A Virgin” Madonny, której swoją drogą chłopakiem był niegdyś pewien Jesus (serio)... Ale po co, skoro w historii światowego kina powstała pewna kultowa scena dokładnie opisująca genezę problemu, czyli początek filmu Quentina Tarantino „Wściekłe psy”.

Wokalistka po obejrzeniu sceny podarowała Tarantino egzemplarz płyty „Erotica” z dedykacją:

Quentin, to piosenka opowiadająca o miłości, nie o fiucie.

Sami to oceńcie: przypomnijcie sobie, jak brzmiał oryginał utworu z 1985 roku, a dalej będzie już tylko lepiej...

5. Heavymetalowa dziewica

Oglądając ten klip o Madonnie można powiedzieć wszystko, tylko nie to, że zachowuje się jak dziewica... Nasuwa się tu jednak jeden wniosek - dlaczego Madonna nigdy nie zaśpiewała w duecie z Żelazną Dziewicą, czyli Iron Maiden? Na pewno łączy ich ekspresja sceniczna...

4. Madonnę opętał szatan?

Nie wiemy, czy już trzeba się martwić... Piosenkarka rusza ustami, jednak nie brzmi jak popowa gwiazdka, tylko stary chłop po libacji alkoholowej...! Uff, na szczęście to tylko zespół Shock Treatment podkłada głos pod jej teledysk! :)

3. Manson i Reznor w piosence o miłości?

Trochę tak to brzmi... Niektórzy twierdzą, że jest to cover, który nagrali w trakcie sesji do „Portrait Of An American Family”. Niestety to nieprawda, a autor przeróbki hitu Madonny nigdy nie ujawnił swojej tożsamości. Posłuchajcie!

2. Karaoke nie dla metali?

Idziesz sobie do baru karaoke jak człowiek, chcesz posłuchać disco albo innej muzyki dla „normalnych ludzi”, a tu wyskakuje Ci oszołom i znowu musisz słuchać metalu... No już trudno, to posłuchaj jeszcze raz i sprawdź jak brzmi „Like A Virgin” w wersji deathmetalowej. Dzień jak co dzień...

1. Człowiek-koń

Leo Moracchioli nie byłby sobą, gdyby nie zagościł w którymś z naszych coverowych zestawień. Do trzech razy sztuka: tym razem muzyk musiał już trafić na sam szczyt listy. Dodajmy, że dużą rolę odegrało tu zastosowanie tęczowych cymbałków oraz maski konia. Maska konia zawsze dodaje punkty... Tak trzymaj Leo!

Na koniec dorzucamy Wam jeszcze „Like A Virgin” zaśpiewane przez zakonnicę, która zrobiła się sławna po występie w jakimś talent-show. Żeby było jeszcze dziwniej, przedstawiamy Wam deathmetalową wersję jej wykonania. Bawcie się dobrze!

Która wersja jest najlepsza?

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.