7 rockowych par, których związki się rozpadły

Michał Wawrzyniewicz
30.04.2015 15:35
7 rockowych par, których związki się rozpadły Fot. flickr.com/darrenstone

W tym roku minęło 25 lat od kiedy Axl Rose poślubił swoją przyjaciółkę Erin Everly, żeby rozstać się tego samego roku! Jakie jeszcze pary puściły w niepamięć przysięgę „i że cię nie opuszczę…”?

Pozostałością po związku lidera Guns n' Roses został napisany dla ukochanej utwór „Sweet Child o’Mine”. To nie jedyna rockowa para, której związek nie przetrwał próby czasu. Często po chwilach wspólnych uniesień przychodzi upadek, a efektem niespełnionej miłości są właśnie utwory. Nie inaczej jest w przypadku tych par.

1. Jack White i Karen Elson

Brytyjska modelka i współzałożyciel The White Stripes poznali się na planie zdjęciowym do teledysku „Blue Orchid”. Niedługo po zakończeniu prac nad klipem pobrali się. Sielanka nie trwała długo – w 2011 roku przeszli w stan separacji, by dwa lata później sfinalizować rozwód.

2. Marylin Manson i Evan Rachel Wood

W 2006 roku 19-letnia wówczas aktorka zaczęła spotykać się z niemal dwukrotnie od niej starszym Mansonem. Romans nie trwał długo – po dwóch latach rozstali się, a owocem tego związku jest występ Wood w teledysku „Heart-Shaped Glasses (When the Heart Guides the Hand)”.

Dwa lata później ich drogi zeszły się ponownie, a Manson zdobył się nawet na oświadczyny. Zaręczyny nie trwały długo – para rozstała się jeszcze w tym samym roku.

3. Till Lindemann i Anja Koeseling

Wokalista Rammstein i eksmodelka byli ze sobą cztery lata. W 1997 Koeseling oskarżyła Lindemanna o pobicie, żądając rozwodu. Wyrok wydano na jej korzyść. Zaraz po rozstaniu z Tillem przeżyła romans z Richardem Kruspe - gitarzystą Rammsteina.

Owocem tego romansu jest córka - Khira Li Lindemann, którą można zobaczyć podczas kawałka „Tier” z koncertówki „Live aus Berlin”.

4. Bob Dylan i Joan Baez

Oboje w latach 60-tych mieli już status gwiazd, dlatego ich związkiem interesowały się zarówno media, jak i fani. Choć nigdy się nie pobrali, odbyli wspólne trasy koncertowe, a fragment z tamtych czasów można obejrzeć w dokumencie „Don’t look back”.

Materiał o trasie koncertowej z 1965 roku zawiera prawdopodobnie jeden z ostatnich zapisów wspólnych chwil Dylana i Baez. Kilka miesięcy później muzyk zdecydował się wreszcie wziąć ślub, ale z króliczkiem Playboya – Sarą Lownds.

5. Mick Jagger i Marianne Faithfull

Angielska piosenkarka w trakcie swojej trwającej ponad pół wieku kariery nie mogła narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn. Fakt ten skrzętnie wykorzystywała – jeszcze będąc w związku z Jaggerem pozwoliła sobie na skok w bok, w dodatku z kumplem Micka z kapeli – Keithem Richardsem.

Po latach przyznała, że była to najlepsza noc jej życia i wcale nie żałuje zdrady. Wokalista Rolling Stones chyba nie miał im tego za złe – cała trójka wspólnie stworzyła utwór „Sister Morphine”, który znalazł się na kolejnej płycie zespołu, a Jagger był z Faithfull łącznie cztery lata.

Jednak rozstania z Mickiem nie opłakiwała zbyt długo - w 1971 roku Marianne była związana jeszcze m.in. z Erikiem Claptonem i Davidem Bowie.

6.Eric Clapton i Pattie Boyd Harrison

Skoro o Claptonie mowa, ten również nie należał do świętych, o czym świadczy chociażby trwająca miesiącami próba odbicia żony swojemu przyjacielowi – George’owi Harrisonowi. Udało mu się to w 1974 roku, a pięć lat później Clapton i Pattie Boyd wzięli ślub.

Co prawda po sześciu latach małżeństwa muzyk zostawił ją dla aktorki Lory Del Santo, ale to właśnie dzięki tej pierwszej powstał jeden z jego największych hitów – „Layla”.

7. Kid Rock i Pamela Anderson

Pamela po raz pierwszy związała się z Rockiem w 2001 roku. Ale już dwa lata później rozstali się, by w 2006 roku dać sobie kolejną szansę. Gwiazda „Słonecznego patrolu” ogłaszała już ślub, nie przewidziała jednak, że jej niewinny epizod w filmie „Borat” doprowadzi Kid Rocka do furii. Niespełna cztery miesiące później aktorka złożyła pozew rozwodowy. Na pamiątkę pozostał jej występ w teledysku.

Z kolei inna gwiazda rocka - Bon Jovi, w kwietniu obchodził rocznicę 26 lat małżeństwa z kobietą, którą poznał jeszcze w liceum - Dorothei R. Hurley. Gratulujemy wierności! Widocznie świat rock&rolla, chociaż pełen pokus, nie zawsze musi skazywać muzyków na poligamię.

Jakie Wy znacie pary, które można by było umieścić w naszym zestawieniu?

Michał Wawrzyniewicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.