77. urodziny Paula McCartneya. 5 najlepszych gościnnych występów artysty

18.06.2019 16:13
Paul McCartney |undefined Fot. . shutterstock.com

Sir Paul McCartney obchodzi 18 czerwca 2019 roku swoje 77. urodziny. Z tej okazji przedstawiamy 5 najlepszych występów tego słynnego artysty. Niektóre z nich mogą was zaskoczyć.

Paul McCartney obchodzi swoje 77. urodziny. Muzyk urodził się 18 czerwca 1942 roku w Liverpoolu. Muzyk został uznany za jednego ze 100 żyjących geniuszy i był dwukrotnie wprowadzany do Rock and Roll Hall of Fame. Po raz pierwszy w 1988 roku razem z The Beatles i w 1999 roku jako artysta solowy. Występował dwa razy w Polsce - w Warszawie i Krakowie. Z okazji urodzin artysty postanowiliśmy przedstawić wam 5 najlepszych występów gościnnych Paula McCartneya.

5 najlepszych gościnnych występów Paula McCartneya

1. Paul McCartney i Michael Jackson

Singiel "The Girl Is Mine" pochodzi z longplay'a "Thriller" i został wydany w styczniu 1982 roku. Numer opowiada o dwóch mężczyznach, którzy walczą o względy jednej kobiety. Za skomponowanie piosenki odpowiedzialny jest Michael Jackson i był wydany jako pierwszy singiel promujący krążek "Thriller". Paul McCartney chciał się odwdzięczyć Jacksonowi i w 1983 roku artyści wspólnie wydali piosenkę "Say Say Say".

2. Paul McCartney w "Piratach z Karaibów"

W filmie wystąpił już Keith Richards, który zagrał ojca Jacka Sparrowa. W ostatniej części filmu mieliśmy okazję poznać wujka Jacka. W tę rolę wcielił się właśnie Paul McCartney. Do ich spotkania dochodzi w więzieniu.

Przeczytaj także

3. Paul McCartney w serialu Netflix "BoJack Horseman"

Ten serial dla dorosłych z pewnością zaskoczył fanów The Beatles. W odcinku zatytułowanym "After Party". W odcinku Mr. Peanutbutter postanawia zaskoczyć swoją żonę, Diane i przygotowuje dla niej tort, w którym znajduje się niespodzianka. Prezentem jest sam Paul McCartney, który wyskakuje z ciasta i zaczyna śpiewać. Po chwili jednak orientuje się, że nikogo nie ma w pomieszczeniu, w którym się znajduje.

4. Paul McCartney, Jay-Z i Linkin Park

Podczas wręczania nagród Grammy w 2008 roku Paul McCartney wystąpił gościnnie razem ze słynnym raperem i Chesterem Benningtonem. Jay-Z wykonał z zespołem "Numb". Później publiczność usłyszała dźwięki utworu The Beatles "Yesterday", a na scenę wkroczył Paul McCartney. Magazyn Rolling Stone uznał to wykonanie za jedno z najdziwniejszych, ale z pewnością warto je zobaczyć.

5. Paul McCartney i Nirvana

Wszystko miało miejsce podczas koncertu "12-12-12". Muzycy Nirvany razem z Paulem McCartney'em wykonali utwór "Cut Me Some Slack". Kompozycja została stworzona na potrzeby filmu dokumentalnego Dave'a Grohla "Sound City". Po wspólnym występie pojawiła się masa plotek na temat dalszej współpracy muzyków.

Zobacz także: Top 10 najpopularniejszych utworów Paula McCartneya

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.