A co gdyby "Enter Sandman" Metalliki grał David Bowie? [WIDEO]

Kamil Kacperski
01.03.2019 16:06
David Bowie i James Hetfield|undefined Fot. kadr z filmu/Rex Features/East News

Anthony Vincent z kanału Ten Second Songs opublikował wideo, w którym coveruje "Enter Sandman" w stylu twórczości samego Davida Bowie'ego. Posłuchajcie tej ciekawej wersji.

A co gdyby? - to pytanie często zadajemy w wypadku zespołów muzycznych. A co gdyby Dave Mustaine nie został wykopany z Metalliki? A co gdyby John Lennon nigdy nie poznał Yoko Ono? A gdyby Metallica oddała "Enter Sandman" Davidowi Bowie'mu? Na to ostatnie pytanie postanowił odpowiedzieć niejaki Anthony Vincent, twórca i główny głos kanału Ten Second Songs, który zdążył już opowiedzieć nam historię rocka za pomocą 65 riffów i przerobić 10 utworów na styl Korna.

Enter Sandman w wersji Davida Bowie'ego

Vincent połączył fragmenty "Let's Dance", poprosił do pomocy zaznajomionych muzyków i zamienił solo gitarowe Kirka Hammetta na piękny fragment solowy saksofonu. Usiądźcie wygodnie i posłuchajcie sami, jak według Ten Second Songs z "Enter Sandman" poradziłby sobie David Bowie:

Trzeba przyznać, że efekt końcowy robi naprawdę niezłe wrażenie. Ale to akurat nie powinno nikogo dziwić - Anthony Vincent przyzwyczaił swoich widzów do wysokiego poziomu swoich coverów. Ci się natomiast odwdzięczyli - kanał Ten Second Songs zebrał na YouTubie już prawie 3 miliony widzów (2,8 mln, stan na początek marca 2019 roku). W ciągu dobry "Enter Sandman" w wersji Davida Bowie'ego zdobył natomiast 100 tysięcy wyświetleń.

Przeczytaj także

Enter Sandman w 20 różnych stylach

Przed publikacją wideo z Davidem Bowie'em, Vincent opublikował "Enter Sandman" Metalliki w 20 różnych stylach. Wśród nich znalazły się takie zespoły jak m.in. Eurythmics i The Police oraz wykonawcy pokroju Steviego Wondera, czy nawet Hansa Zimmera. Posłuchajcie sami:

Metallica w Polsce w 2019 roku - bilety, data

"Enter Sandman" w wykonaniu Metalliki będziemy mogli zaś usłyszeć na własne uszy w Warszawie. Zespół wystąpi bowiem 21 sierpnia 2019 roku na stadionie PGE Narodowy. Towarzyszyć im będą zespoły Ghost i Bokassa. Bilety w cenie od 229 złotych kupicie na stronie livenation.pl.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.