Adam Lambert: Nie jestem liderem Queen

Małgorzata Wierzejewska
02.07.2015 15:26
Adam Lambert: Nie jestem liderem Queen Fot. Flickr.com/ Tatlanka1986

Artysta w końcu poczuł się pewnie w roli wokalisty Queen. Adam Lambert przyznaje jednocześnie, że wie jaka odpowiedzialność się z tym wiąże. Sprawdźcie!

O tym, że Freddie Mercury jest nie do zastąpienia, nie trzeba nikogo przekonywać. Wie o tym także Adam Lambert, który od kilku lat śpiewa piosenki legendarnego artysty. Jako Queen i Adam Lambert zespół jeździ w światowe trasy koncertowe. Wokalista mówi jednak, że nigdy nie chciał wejść w przysłowiowe buty Mercurego. 

To interesujące, naprawdę, ludzie mówili do mnie „O, jesteś nowym liderem Queen”, a to przecież nie jest tak. Ok, na upartego tak, ale to nie jest na stałe. Nie patrzę na to w ten sposób. Działamy jako Queen i Adam Lambert, ponieważ uważam, że to bardziej zwykła współpraca. Zdecydowaliśmy się zrobić to razem i okazało się, że dobrze się czujemy jako zespół. Publiczność też to kupiła, co jest świetne. Do tego wyprzedajemy wszystkie bilety. Dla mnie to jednak ciągle tylko współpraca.

Początki wspólnego koncertowania z Queen nie były dla Adama Lamberta łatwe. Pomysł, do którego na wstępie się zapalił, zaczął mu się wydawać naprawdę niedorzeczny.

Kiedy pierwszy raz wyjechaliśmy razem w trasę, zagraliśmy między innymi trzy koncerty w Londynie. Poszło nam całkiem dobrze, ale ja zacząłem się jakoś dziwnie czuć z całym tym pomysłem. Myślę, że przez długi czas miałem w głowie to, że nie zasługuję na to, by śpiewać w takiej kapeli, jaką jest Queen. Na kolejnym koncercie poczułem takie niesamowite flow i to mnie niesie do dzisiaj. Nie wiem, jak to się stało, ale zaakceptowałem tę odpowiedzialność. Nie staram się nikogo naśladować. Staram się być sobą.

Przypomnijmy, Queen i Adam Lambert poznali się w maju 2009 roku. Wszystko zaczęło się od show American Idol”. Adam Lambert razem z innym uczestnikiem programu, Krisem Allenem i muzykami Queen, wykonał wtedy piosenkę „We Are The Champions”. Queen od razu stwierdził, że w końcu pojawił się ktoś, kto jest w stanie wyciągnąć takie nuty, jakie udawało się śpiewać Freddiemu Mercuremu.

Decyzja o tym, żeby rozpocząć współpracę zapadła jednak dwa lata później. W 2011 roku na MTV European Music Awards Adam Lambert zaśpiewał z zespołem „The Show Must Go On”, „We Will Rock You” i ponownie „We Are The Champions”.

Pierwsza trasa koncertowa, między innymi po Europie i Europie Wschodniej, miała miejsce w 2012 roku. Grupa, poza Wielką Brytanią odwiedziła wtedy też Rosję, Ukrainę i Polskę. Na Stadionie Miejskim we Wrocławiu pojawiło się ponad 30 tysięcy osób.

Poza kolaboracją z Queen Adam Lambert z powodzeniem kontynuuje karierę solową. Premiera trzeciego albumu artysty, zatytułowanego „The Original High”, odbyła się 15 czerwca 2015 roku. 

Jakie jest Wasze zdanie na temat współpracy Queen i Adama Lamberta?

Małgorzata Wierzejewska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.