Album CD/DVD „Przystanek Woodstock Live 2017” Wilków już dostępny

Maciej Koprowicz
15.12.2017 10:16
Album CD/DVD „Przystanek Woodstock Live 2017” Wilków już dostępny Fot. materiały prasowe

Koncert zespołu Roberta Gawlińskiego był jednym z wielkich wydarzeń Woodstocku w 2017. Jego zapis ukazał się na CD i DVD.

Wilki wystąpiły na Dużej Scenie w Kostrzynie nad Odrą 3 sierpnia 2017. Występ odbył się w ramach letniej trasy koncertowej z okazji jubileuszu 25-lecia płytowego debiutu zespołu, krążka „Wilki”, czyli tak zwanego „niebieskiego albumu”.

Na woodstockowym koncercie grupa wykonała kultowe kompozycje z lat 90., takie jak „Eroll”, „Cień w Dolinie Mgieł” czy „Aborygen”. Nie zabrakło jednak także późniejszych, bardziej poprockowych przebojów zespołu Roberta Gawlińskiego, w tym „Urke” i „Baśki”, której wykonanie „wymogła” na artystach festiwalowa publiczność. W setliście znalazły się również piosenki z solowych płyt lidera, takie jak „Nie stało się nic” i „O sobie samym”.

Szef Woodstocku, Jerzy Owsiak komplementował zespół, który dał jeden z najlepszych koncertów imprezy.

Roberta Gawlińskiego i zespół Wilki po raz pierwszy zapowiadałem ćwierć wieku temu na Odjazdach w katowickim Spodku. Zapowiedź spowodowała pęknięcie barierek, na moment nieprawdopodobny rozgardiasz i wręcz obawę o dalszą część koncertu – myślano, aby go po prostu przerwać. Po tych 25 latach emocje wcale nie opadły i zapowiadany przeze mnie na Przystanku Woodstock koncert Wilków podobnie poderwał wszystkich do fantastycznej zabawy. Tym bardziej, że repertuarowo umówiliśmy się na piękne podsumowanie twórczości kapeli. Robert swój koncert dopełnił jeszcze kilkoma ogromnymi hitami, co zachwyciło i wypełniło do reszty szczęściem woodstockową publiczność. Tak niewiele zespołów wraca z tak ogromną pozytywną energią i wspaniałą formą po 25 latach. To była noc Wilków.

wilki1

wilki2

Tracklista CD/DVD

 1. Zapowiedź
 2. Eroll
 3. Amiranda
 4. Cień w Dolinie Mgieł
 5. Nie zabiję nocy
 6. Aborygen
 7. Rachela
 8. Jeden raz odwiedzamy świat
 9. Urke
 10. O sobie samym
 11. Nie stało się nic
 12. Son of the Blue Sky
 13. Gaduła Jurka
 14. Baśka

Dodatki DVD:

 1. Wywiad
 2. Slideshow

Album CD/DVD ukazał się 14 grudnia 2017. Można go zakupić na stronie Siemashop.pl oraz w dobrych sklepach muzycznych. Patronem medialnym albumu jest Antyradio.pl.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.