Alice Cooper kontra komiksowy Chaos

Robert Skowronski
30.06.2015 09:43
Alice Cooper kontra komiksowy Chaos Fot. Dynamite.com

Czy to ptak, czy to samolot? Nie! To autor słynnego utworu „Poison”, który ponownie trafi na karty obrazkowej historii.

Spokojnie, Alice Cooper nie zostanie odziany w pelerynę oraz trykot i dalej będzie nosił swój charakterystyczny makijaż. O jego obrazkowych perypetiach będziemy się mogli przekonać już we wrześniu 2015 roku.

Pięć zeszytów „Alice Cooper Vs. Chaos!” zostanie wydanych pod banderą komiksowego wydawnictwa Dynamite Entertainment. Historię napiszą Tim Seeley i Jim Terry. Drugi z artystów zajmie się rysunkami, zaś za okładki odpowiadać będzie Joyce Chin. Zobaczcie jak wygląda kreska twórców.

AliceChaos-komiks Fot. foto: Dynamite.com

Muzyk już w 2014 roku pojawił się w na kartach zeszytów miniserii wydawnictwa, gdzie przedstawiony został jak obdarzony nadnaturalnymi mocami Władca Koszmarów. Komu stawi czoła w nowym komiksie? Postaciom z uniwersum Chaos!, które zostało zapoczątkowane w 1991 roku przez wydawnictwo Eternity Comics. Zobaczymy takie postacie, jak Evil Ernie, Chastity i Purgatori, które jednoczą się jako grupa The Chosen.

Z zaangażowania się w nowy projekt cieszy się Jim Terry:

Zagłębienie się w świat Chaos! było świetne. To jak zostanie zrzuconym z samolotu wprost do strefy wojny wypełnionej bóstwami i najpiękniejszymi kobietami, jakie można sobie tylko wyobrazić. Mamy nadzieję zachwycić fanów akcją, horrorem i niszczącym umysł rock'n'rollowym surrealizmem.

Również Tim Seeley nie kryje swojego zadowolenia:

Jestem podekscytowany możliwością pracy z moim przyjacielem Jimem Terrym nad perfekcyjnym połączeniem naszych ulubionych rzeczy. Dynamite Entertainment to doskonałe miejsce do robienia crossoverów, a ten będzie czystym metalem. Wznieście w górę swoje diabelskie rogi.

Inni muzycy także posiadają poświęcone swoim osobom komiksy. Ozzy Osbourne dorobił się swojej obrazkowej biografii, podobnie jak członkowie Pink Floyd i to jeszcze w latach 70. XX wieku. Także Blur przy współpracy z KongKee ze studia Penguin Lab wydał swój komiks o nazwie „Travel To Hong Kong With Blur”.

Sądzicie, że komiks „Alice Cooper Vs. Chaos!” wart będzie zakupu?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.