Alice Cooper stworzy płytę z muzykami z Alice Cooper Band

Aleksandra Degórska
12.05.2016 15:38
|north Fot. AFP / East News

Czyżby muzyk poczuł nostalgię za dawnymi czasami? Nowy krążek może być niezłym powrotem do przeszłości.

Alice Cooper właśnie pracuje nad kolejnym studyjnym krążkiem. Tym razem postanowił połączyć siły z artystami z oryginalnego składu kapeli, która pamięta początki kariery mrocznego muzyka.

Zespół powstał w 1968 roku i zdążył nagrać 7 albumów do 1975 roku kiedy to się rozpadł. Gitarzysta Mike Bruce, basista Dennis Dunaway oraz perkusista Neal Smith, współtworzyli album „Killer” z 1971 roku, którym chce zainspirować się Alice Cooper pracując nad nadchodzącym krążkiem:

Wydaje mi się, że ten materiał zmierza w kierunku płyty „Killer”. Pomyśleliśmy, żeby powrócić do brzmienia tego albumu. Nigdy nie możesz w całości tego odtworzyć, ale możesz zerknąć na elementy, na które składał się ten krążek i je wykorzystać.

Wokalista nie traci czasu i już stworzył trochę materiału wraz ze starymi kumplami:

Napisałem trzy czy cztery utwory z Neilem Smithem oraz Mikem Brucem. Pracujemy razem w Phoenix od dwóch tygodni komponując i nagrywając demo. Nigdy nie możesz być pewny co z tego materiału trafi na płytę, ale powiedziałem sobie, że trzeba to zrobić.

Również basista prężnie już pracuje nad nowym materiałem, choć efekty jego dotychczasowej pracy nie są jeszcze nikomu znane:

Dennis Denaway napisał kilka numerów. Na razie tego nie zobaczyliśmy, ale Dennis zawsze tworzył świetne rzeczy. To wielka frajda móc pracować z facetami, z którymi tego nie robiłeś przez jakiś czas. Nie chodzi o to, by wrócić do czasów młodości. Jest to próba odzyskania tego trudnego do zdefiniowania dźwięku.

Dotychczas dyskografię Alice Coopera zamyka album „Welcome 2 My Nightmare”. Dunaway, Bruce i Smith przyczynili się do powstania trzech utworów na tej płycie i jak widać to zainspirowało muzyków, by ponownie połączyć siły na większą skalę.

Panowie pojawili się razem na scenie w 2011 roku podczas ceremonii wprowadzenia kapeli do Rock and Roll Hall of Fame oraz w październiku 2015 roku podczas podpisywania przez Dennisa Dunawaya swojej książki „Snakes! Guillotines! Electric Chairs! My Adventures In The Alice Cooper Group”.

Wyczekujecie nowego krążka od Alice Coopera?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.