Alter Bridge rozpoczął pracę nad 5. albumem

Aleksandra Degórska
08.01.2016 10:44
Alter Bridge rozpoczął pracę nad 5. albumem Fot. York Klinkhart/CC-BY-SA-3.0

Zespół wszedł do studia, by nagrać nowy krążek i w związku z tym postanowił spełnić zachcianki swoich fanów. Czego mogą spodziewać się wielbiciele?

Mark Tremonti jeszcze w październiku 2015 roku zapewniał, że zespół zacznie nagrywać w styczniu następnego roku i obietnicy dotrzymał. Najnowsze wydawnictwo będzie następcą albumu z 2013 roku „Fortress”. Za produkcję będzie odpowiedzialny Michael „Elvis” Baskette. Krążek jak na razie nie doczekał się tytułu, a jego wydanie zaplanowano wstępnie na jesień 2016 roku.

Gitarzysta jeszcze w 2015 roku zdradził, że bez przerwy pracuje nad nową płytą i swoje pomysły przesyła Mylesowi Kennedy’emu. Jak na razie Tremonti nie chce wiele zdradzać jeśli chodzi o nadchodzący album:

To może pójść w każdym kierunku. Mam tonę idei w różnych stylach. Ostatnio był to jeden mocny pomysł za drugim i mam nadzieję, że tym razem to urozmaicimy.

Alter Bridge postanowił wraz z rozpoczęciem pracy nad nowym krążkiem, spełnić liczne prośby fanów dotyczące tego, by zespół wydał kolekcjonerskie rarytasy. We współpracy z firmą Fret 12 grupa postanowiła podzielić się ze swoimi wielbicielami ekskluzywnymi przedmiotami oraz wprowadzić ich w proces tworzenia nowej płyty.

Oferta jest naprawdę obszerna, bowiem w zależności od wydanej kwoty, fani mogą nabyć takie przedmioty, jak gitary i pałeczki do perkusji, które były użyte podczas sesji nagraniowej. Wielbiciele kapeli mogą również zakupić teksty utworów czy okładkę płyty z autografem, kartki pocztowe od zespołu, nagrania ze studia oraz fotografie zrobione przez samych muzyków.

Za większe kwoty można nabyć dożywotni status VIPa, wybrać się na Meet & Greet w czasie próby dźwięku czy uczestniczyć na zamkniętej imprezie, podczas której odbędzie się premierowe przesłuchanie płyty oraz występ zespołu. Kapela również umożliwia umieszczenie swojego nazwiska we wkładce płyty.

Mark Tremonti cieszy się z możliwości spełnienia zachcianek swoich wielbicieli:

Szykując piąty album Alter Bridge jesteśmy zadowoleni możliwością zaoferowania fanom kilku rzeczy, o które nas wcześniej prosili. Jako zespół chcieliśmy wymyślić kilka unikatowych rzeczy, które uważam, że są najlepszymi kolekcjonerskimi rarytasami.

Myles Kennedy również entuzjastycznie podchodzi do tej idei:

Jesteśmy bardzo podekscytowani oferując te ekskluzywne i unikatowe możliwości dla fanów Alter Bridge rozpoczynając kolejny rozdział naszej podróży!

Podobną akcję stworzył Tremonti promując solowy album „Cauterize” zapraszając fanów na specjalną imprezę, podczas której premierowo odsłuchano jego płytę.

Czekacie na nowe wydawnictwo Alter Bridge?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.