Anglia po raz pierwszy od 52 lat nie będzie miała oficjalnej piosenki na piłkarski mundial

Maciej Koprowicz
10.05.2018 16:41
Anglia po raz pierwszy od 52 lat nie będzie miała oficjalnej piosenki na piłkarski mundial Fot. Vid Ponikvar/pixathlon / sportida/REPORTER/EAST NEWS

Zagrzewający do boju piłkarzy hymn był tradycją reprezentacji Anglii. Niestety, na mistrzostwa świata do Rosji zawodnicy z Trzema Lwami na piersi pojadą bez towarzyszącej im oficjalnej piosenki.

The Football Association, czyli angielski związek piłki nożnej poinformował, że nie wyda żadnego oficjalnego singla z okazji Mistrzostw Świata FIFA 2018. Tym samym piłkarska reprezentacja Anglii, która weźmie udział w mundialu nie będzie miała oficjalnego hymnu.

O decyzji FA, czy raczej jej braku poinformował rzecznik prasowy organizacji. Dodał również, że związek nie rozważa nawet wyboru żadnego utworu w roli nieoficjalnej piosenki wyspiarskiej ekipy. Dziennik „Daily Mirror” dotarł do informacji, że początkowo hymn kadry napisać miał znany poprockowo-folkowy duet Chas & Dave, ale rzecznik FA stwierdził, że „z pewnością nie było żadnego konkretnego planu”.

Reprezentacja Anglii pojedzie na mundial bez oficjalnej piosenki po raz pierwszy od 52 lat. Przy okazji poprzednich edycji piłkarskich mistrzostw świata, na których występowała reprezentacja Anglii, związek piłkarski zawsze wybierał oficjalne utwory. Część z nich zaśpiewali… sami piłkarze.

Piosenki reprezentacji Anglii na mundial:

  • 1970 – Reprezentacja Anglii, „Back Home”
  • 1982 - Reprezentacja Anglii, „This Time (We’ll Get It Right)”
  • 1986 - Reprezentacja Anglii, „We've Got the Whole World at Our Feet”
  • 1990 – New Order, „World In Motion” New Order
  • 1998 – Ian McCulloch, „(How Does It Feel To Be) On The Top Of The World?”
  • 2002 – Ant & Dec, „We’re On The Ball”
  • 2006 – Embrace, „World At Your Feet”
  • 2010 – Dizzee Rascal ft. James Corden, „Shout (Shout For England Song)”
  • 2014 – Take That, „Sport Relief’s Greatest Day”

Anglia na Mundialu 2018

Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji potrwają od 14 czerwca 2018 do 15 lipca 2018. Reprezentacja Anglii zagra w grupie G. 18 czerwca zagra z Tunezją, 24 czerwca z Panamą, a 28 czerwca z Belgią.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.