Basista Guns N' Roses napisał utwór inspirowany akcją #metoo

Joanna Chojnacka
10.06.2019 16:35
Duff McKagan|undefined Fot. AP/East News

Na solowej płycie Duffa McKagana, basisty Guns N' Roses pojawiła się kompozycja, która jest jego komentarzem odnośnie głośnej akcji #metoo.

Duff McKagan to amerykański multiinstrumentalista rockowy znany głównie z gry na basie w Guns N' Roses. Muzyk współpracował z wieloma innymi wykonawcami, a w 1993 roku nagrał swój pierwszy solowy materiał. 31 maja 2019 roku ukazała się trzecia płyta McKagana "Tenderness", na której znalazł się utwór budzący szczególne zainteresowanie. 

Guns N' Roses: Duff McKagan skomponował utwór o #meetoo

Chodzi o piątą na liście utworów piosenkę "Last September". Jak muzyk opowiedział w wywiadzie dla "Rolling Stone", kompozycja była inspirowana znaną na całym świecie akcją mającą na celu zwrócenie uwagi na problem molestowania seksualnego #metoo.

Przeczytaj także

Słyszałem i czytałem o okropnych historiach. Jako ojciec dwóch dziewczyn poczułem potrzebę napisania tej piosenki. Jeśli mam coś do zrobienia w życiu, to ochronić moje kobiety. Chciałem przedstawić mężczyznę w moim utworze jako najokropniejszego faceta, jak się dało. Chciałem go ostrzec. Wszędzie słszymy historię osób, które zostały skrzywdzone, ale słyszymy też, że możemy temu zapobiegać.

Zobacz też: Członek Guns N' Roses stworzył listę narkotyków, które brał 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.