Behemoth pokazał szokujący teledysk do singla ''Versvs Christvs" [WIDEO]

22.09.2022 13:07
Behemoth Fot. Gonzales Photo/Nikolaj Bransholm/Photoshot/East News

Zobaczcie, jak prezentuje się najnowszy teledysk do singla Behemotha ze świeżo wydanej płyty.

Zespół Behemoth podzielił się najnowszym klipem do ''Versvs Christvs''. Utwór pochodzi z wydanego 16 września albumu "Opvs Contra Natvram" i jest piątym singlem promującym ten materiał.

Polecamy

Behemoth pokazał klip do ''Versvs Christvs" [WIDEO]

Adam Nergal Darski tak mówi o najnowszym klipie Behemotha przy okazji dziękując fanom za dobry odbiór nowego albumu:

Legiony! Dziękuję za niesamowite reakcje na nasz nowy album! Wow! To dla nas bardzo ważne, że jesteście z nami! A dziś prezentujemy klejnot w koronie: „Versvs Christvs”. Przy tym klipie po raz pierwszy w naszej historii pracowaliśmy z niesamowitą reżyserką Agatą Alexander, Polką mieszkającą w Los Angeles, której wizja przyniosła wręcz spektakularny rezultat. Specjalne podziękowania dla naszych przyjaciół z Grupy 13, którzy asystowali przy produkcji. 

W klipie widzimy Nergala, który jest poczwarką. Nie brakuje krwi, bijącego serca i innych scen, których lepiej nie oglądać podczas jedzenia. 

Nergal tak mówi o nowym wydawnictwie "Opvs Contra Natvram":

Tytuł albumu oznacza pójście pod prąd. To jakby negatyw wartości, moralności i etyki, którym się zdecydowanie sprzeciwiam. Ciągle zmagam się z destrukcyjnymi tendencjami w popkulturze – ograniczanie czy wręcz zakazywanie kultury, media społecznościowe i inne narzędzia, które moim zdaniem są bardzo niebezpieczną bronią w rękach ludzi, którzy nie są absolutnie kompetentni, żeby osądzać innych. Z perspektywy artysty uważam to za bardzo destrukcyjne, niepokojące i ograniczające. Pokazuję temu wszystkiemu środkowy palec. 

Album "Opvs Contra Natvram" ukazał się w dwóch wersjach z białą i czarną okładką. Okazuje się jednak, że początkowo projekt albumu był zupełnie inny, ale został ocenzurowany, bo jeden z najważniejszych graczy w branży platform cyfrowych zaszantażował, że jeśli nie zmodyfikuję okładki to nie umieszczą albumu w swoich streamingach.  

Polecamy

27 września rozpocznie się europejska trasa koncertowa Behemotha, a zakończy się 6 listopada w Oslo. 19 października zespoły wystąpią w katowickim Spodku. Kapela pojawi się w towarzystwie Arch Enemy, Carcass i Unto Others.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.