Billie Eilish przyznała, że nie zna zespołu Van Halen. Jeden z członków grupy skomentował wypowiedź

Joanna Chojnacka
03.12.2019 17:48
Billie Eilish|undefined Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Podczas występu w programie "Jimmy Kimmel Live", wokalistka Billie Eilish przyznała, że nie zna twórczości Van Halen. Co na to zespół?

Każde pokolenie ma własny czas - śpiewa klasyk. Każde pokolenie ma także własną muzykę. Poszczególni wykonawcy mają swój moment w historii, podobnie jak gatunki czy subkultury, które przemijają i ustępują miejsca innym nieco wolniej. I chociaż legendy muzyki warto znać, podobnie jak najważniejsze wydarzenia historyczne czy kulturowe, to trudno się dziwić, że młode pokolenie ma problem z odróżnieniem Led Zeppelin od Deep Purple czy wymienieniem bez zająknięcia składu Metalliki.

Billie Eilish przyznała, że nie zna zespołu Van Halen

Jedna z najpopularniejszych aktualnie wokalistek młodego pokolenia na świecie - Billie Eilish gościła niedawno w programie "Jimmy Kimmel Live". Prowadzący pytał ją o różne rzeczy, które były popularne w czasach, kiedy sam miał 17 lat. Wśród nich znalazła się muzyka Van Halen. Artystka przyznała, że nie zna zespołu. Spotkało się to z ogromną krytyką widzów i zarzutem, że dziewczyna ma braki w podstawowej wiedzy o kulturze.

Przeczytaj także

Okazało się jednak, że o wiele większym dystansem niż komentujący wypowiedź Eilish wykazał się aktualny członek zespołu, syn Eddiego, Wolfgang Van Halen. Muzyk aktualnie pełni rolę basisty w formacji i wypowiedział się na temat sytuacji na swoim Twitterze:

Jeśli nie słyszeliście o Billie Eilish to sprawdźcie jej muzykę. Jest naprawdę spoko. Jeśli nie słyszeliście o Van Halen, sprawdźcie, co grają. Też są spoko.

Muzyka powinna łączyć, a nie dzielić. Słuchaj tego, na co masz ochotę i nie wyśmiewaj innych, że nie znają czegoś, co lubisz.

Zobacz też: Który z metalowych zespołów pracuje najciężej? Naukowcy znają odpowiedź 

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.