Black Sabbath planuje jeszcze trochę pograć

Urszula Drabińska
29.09.2014 17:11
Black Sabbath planuje jeszcze trochę pograć Fot. facebook.com/BlackSabbath

Jeszcze rok temu Black Sabbath nie było przekonane do pomysłu nagrania kolejnej płyty. Teraz coś się zmieniło i z obozu Ozzy’ego dochodzą wieści o nowym albumie...

W zeszłym roku Black Sabbath nie miało ochoty nagrywać jeszcze jednej płyty. Gitarzysta Tony Iommi mówił wprost:

Nie wiem, czy byłaby to właściwa rzecz. Ale kto wie? Historia tego zespołu nauczyła mnie, żeby nigdy nie mówić „nigdy”.

I wykrakał. Sukces albumu „13” zachęcił zespół do ponownego rozważania takiej możliwości. Obecnie najwięcej entuzjazmu przejawia Ozzy Osbourne:

Ostatnie doświadczenia z Black Sabbath były wspaniałe. Było mnóstwo zabawy, więc zrobimy jeszcze jeden album. I ostatnią trasę.

Mimo że Black Sabbath nie ma jeszcze żadnego nowego materiału na 14. studyjny album, Ozzy zapowiada, że do studia wejdą na początku przyszłego roku. Producentem płyty, podobnie jak pokrytej złotem i platyną "13", ma być znów Rick Rubin.

Mamy nadzieję, że planów nie pokrzyżuje choroba Tony’ego. Gitarzysta od ponad 2 lat zmaga się z chłoniakiem. Ostatnie wieści są dobre – terapia powoli dobiega końca.

Ozzy jest dobrej myśli:

Płyta wyjdzie raczej wcześniej niż później. Nie wiem, czy będziemy nagrywać w Anglii czy w Los Angeles. Polecę nawet na księżyc, jeśli będę musiał.

Trzymamy za słowo.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.