Błąd językowy w przeboju Dawida Podsiadły. O jaki utwór chodzi?

23.07.2019 14:48
Foto: kadr z wideo Fot. kadr z wideo "Jak pisze się 10 piosenek w całości po polsku. Mówiąc Inaczej feat. Dawid Podsiadło, odc. 135"

Podczas jednego z ostatnich wywiadów Dawid Podsiadło wyznał, że w jednym ze swoich tekstów popełnił błąd językowy.

Dawid Podsiadło należy w ostatnich latach do najpopularniejszych polskich wokalistów. Okazuje się, że wydając hit za hitem, łatwo popełnić błąd. W którym z utworów Dawida wkradł się błąd językowy?

Błąd językowy w przeboju Dawida Podsiadły

Dawid Podsiadło gościł ostatnio u Pauliny Mikuły, na jej youtube'owym kanale "Mówiąc Inaczej". Podczas rozmowy wokalista wyznał, że w tekście jednego ze swoich utworów zrobił błąd językowy. 

Jeden poważny błąd pojawił się w moim tekście, ale nie wiedziałem, że to jest błąd. Okazuje się, iż nie można tak robić.

Chodzi o popularny utwór "Nie ma fal", a w nim fragment: "Rozmawia się całkiem nieźle, i podoba nam dotychczas każdy obejrzany film". W tekście, po słowie "podoba", zabrakło bowiem zaimka "się". Jak się okazało, Dawid konsultował z Mikułą wspomniany fragment. Prowadząca "Mówiąc Inaczej" uznała jednak, że był to zabieg artystyczny i Podsiadło mógł sobie pozwolić na takie pominięcie.

Zobacz też: Utwór "Nie ma fal" od tyłu. Jaki przekaz Dawid Podsiadło ukrył w piosence?

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.