"Bohemian Rhapsody" po raz trzeci w historii wrócił na listę Billboardu

Joanna Chojnacka
15.11.2018 11:32
Freddie Mercury|undefined Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Utwór Queen z 1975 roku powrócił po raz 3. na listę przebojów Billboard Hot 100. To trzeci taki przypadek w historii.

Po ogromnym sukcesie filmu biograficznego o historii grupy Queen "Bohemian Rhapsody", tytułowy utwór trafił na 33. miejsce Billboard Hot 100. To trzeci raz od premiery w 1975 roku. Za każdym razem numer wracał na listę w innej dekadzie.

"Bohemian Rhapsody" po raz 3. na liście Billboardu

Przebój grupy Queen po raz kolejny znalazł się wśród najchętniej słuchanych utworów na świecie według Billboardu. Powrót na listę Hot 100 w trzech różnych dekadach udał się póki co tylko Michaelowi Jacksonowi i utworowi "Thriller" oraz Prince'owi z numerem "1999". Poza tymi wykonawcami na listę wracają regularnie jedynie sezonowe przeboje, w tym głównie świąteczne hity.

"Bohemian Rhapsody" ukazał się na wydanym w listopadzie 1975 roku albumie "A Night at the Opera". W 1976 roku utwór dotarł do 9. miejsca na liście. Przebój powrócił na Billboard Hot 100 za sprawą filmu "Świat Wayne'a" w roku 1992, dotarł wówczas aż do 2. miejsca listy. Co ciekawe, w soundtracku do produkcji w miejscu kompozycji Queen miał znaleźć się utwór Guns N' Roses, jednak scenarzysta Mike Myers zagroził, że jeśli tak się faktycznie stanie, zrezygnuje z udziału w filmie. Chociaż Freddie Mercury zmarł przed premierą "Świata Wayne'a" zdążył zobaczyć scenę, do której wykorzystano jego muzykę i zaakceptować pomysł.

Sukces filmu "Bohemian Rhapsody"

Film biograficzny Queen "Bohemian Rhapsody" od premiery 24 października 2018 roku zbiera dużo pozytywnych recenzji. Film wyprzedził wyczekiwany "Kler" Smarzowskiego w polskim box office. Pojawiły się już spekulacje, że Rami Malek ma duże szanse na Oscara za rolę Freddiego oraz że film został znacząco ocenzurowany w Malezji.

Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.