Bon Scott dostał posąg od fanów

Mateusz Boronczyk
09.09.2015 16:03
Bon Scott dostał posąg od fanów Fot. kadr z wideo

Figura stanie w Kirriemuir w Szkocji, gdzie nieżyjący już wokalista AC/DC dorastał jako dziecko. Posąg kosztował 45 tysięcy funtów. Zobaczcie jak wygląda.

Kwota została w całości sfinansowana przez fanów, którzy mogli przelewać pieniądze za pośrednictwem jednego z portali crowdfundingowych. Dotacje złożyło 91 osób z 22 różnych krajów. 

Autorem rzeźby jest John McKenna, który był zaszczycony mogąc pracować nad posągiem. Artysta przyznaje, że Bon Scott był jego nastoletnim idolem.  

Zaangażowana w przedsięwzięcie Mary Renshaw, przyjaciółka Scotta, określana jako jego „bratnia dusza” była zachwycona wynikiem projektu.

Jestem niesamowicie podekscytowana ilością pieniędzy, jakie udało się zebrać na posąg. Od początku wspierałam tę kampanię. Nie mogę się doczekać, żeby wreszcie go zobaczyć.

Kampania crowdfundingowa, mimo że uzbierała już całą sumę będzie trwała przez kolejne 15 dni. Każda nadwyżka pieniężna zostanie przeznaczona na ogród otaczający pomnik. 

Jeśli chcecie wspomóc organizatorów, pieniądze możecie przelewać pod tym adresem.

Organizatorami projektu jest organizacja non-profit DD8 Music zajmująca się promocją aktywności muzycznych w Kirriemuir. Grupa organizuje festiwal Bon Fest promujący Bona Scotta oraz młode okoliczne zespoły.

Figura ma stanąć w centrum miasta, na parkingu Bellies Brae. Organizatorzy mają nadzieję, że zdarzy się to jeszcze przed przyszłoroczną, 10. edycją Bon Festu.

Dotychczas odsłonięto już jeden pomnik Bona Scotta. Znajduje się on w Fremantle, w zachodniej Australii, gdzie muzyk został pochowany.

Greg O'Beirne, CC BY-SA 3.0 Fot. Greg O'Beirne, CC BY-SA 3.0

Bon Scott zmarł 19 lutego 1980 roku w Londynie, w skutek zatrucia alkoholowego. Ostatnią studyjną płytą jaką nagrał z AC/DC była „Highway to Hell”.

A Wam jak się podoba nowy pomnik Bona Scotta?

Mateusz Boronczyk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.