Nie żyje Brett Tuggle. Klawiszowiec Fleetwood Mac i Davida Lee Rotha miał 70 lat

21.06.2022 09:55
Nie żyje Brett Tuggle. Klawiszowiec Fleetwood Mac i Davida Lee Rotha miał 70 lat Fot. zdjęcie poglądowe/Shutterstock.com

W wieku 70 lat zmarł Brett Tuggle, wieloletni klawiszowiec grupy Fleetwood Mac, a także współtwórca hitu "Just Like Paradise" Davida Lee Rotha. 

Brett Tuggle nie żyje. Klawiszowiec Fleetwood Mac miał 70 lat

Jako pierwsi informację o śmierci artysty podali dziennikarze magazynu Rolling Stone. Brett Tuggle zmarł w niedzielę 19 czerwca 2022 roku w wieku 70 lat. Według portalu, przyczyną śmierci były komplikacje związane z rakiem. Muzyk chorował już od dłuższego czasu.

Polecamy

Artysta był amerykańskim muzykiem, piosenkarzem i autorem tekstów. Największą popularność zyskał będąc członkiem Fleetwood Mac, gdzie grał na klawiszach. Występował także z zespołem Davida Lee Rotha, wokalisty Van Halen. Pomógł m.in. napisać kawałek "Just Like Paradise", który był wielkim hitem, docierając na 6. miejsce zestawienia Billboard Hot 200.

Jak czytamy w oświadczeniu Matta Tuggle'a, syna zmarłego muzyka (za Rolling Stone):

Był bardzo kochany przez swoją rodzinę. Byliśmy z nim przez cały czas trwania choroby. Brett był kochającym ojcem. Dzięki niemu muzyka jest obecna w moim życiu.

Polecamy

Tuggle od dziecka grał na klawiszach i fortepianie, a jego kariera zaczęła się na dobre w 1981 roku, kiedy zaczął współpracować z formacją John Kay & Steppenwolf. Jakiś czas później dołączył do zespołu Ricka Springfielda, a w 1986 roku nadszedł czas na współpracę z Davidem Lee Rothem. Tak jak wspomnieliśmy, panowie razem stworzyli kilka przebojów, w tym "Just Like Paradise".

Klawiszowiec w swojej karierze spędził najwięcej czas grając z Fleetwood Mac. Muzyk grał z zespołem przez 20 lat - od 1997 do 2017 roku.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.