Zobacz, jak Bruce Springsteen zaśpiewał "Streets of Philadelphia" na gali wręczenia Oscarów w 1994

Aleksandra Degórska
27.02.2019 11:39
Bruce Springsteen|undefined Fot. kadr z wideo

Występ Bruce'a Springsteena jest jednym z najciekawszych muzycznych momentów w historii Oscarów.

Gdy myślimy o ceremonii wręczenia Oscarów raczej naszą pierwszą myślą nie są wcale występy muzyków. Oczywiście na gali nie może zabraknąć muzycznych przerywników, ale większość skupia się na zwycięzcach i wielkich przegranych oraz na kreacjach, które prezentują gwiazdy na czerwonym dywanie. W 2019 roku impreza rozpoczęła się z przytupem, bo na samym początku Oscarów zagrał zespół Queen z Adamem Lambertem. Również ważnym momentem imprezy był występ Lady Gagi i Bradleya Coopera, którzy zaprezentowali utwór "Shallow" z filmu "Narodziny Gwiazdy". Kompozycja wygrała Oscara w kategorii Najlepsza piosenka.

Zobacz występ Bruce'a Springsteena na gali wręczenia Oscarów w 1994

Występy Queen oraz Lady Gagi na pewno przejdą do historii jako jedne z najciekawszych muzycznych momentów w historii gali wręczenia Oscarów. Warto jednak wspomnieć również o wyjątkowym występie, do którego doszło w 1994 roku.

Przeczytaj także

Bruce Springsteen został nominowany do Oscarów za utwór "Streets of Philadelphia" z filmu "Filadelfia" i zdobył statuetkę w kategorii Najlepsza piosenka. Wzruszająca ballada stała się przebojem, który zdobył szczyty list przebojów w wielu krajach i został obsypany wieloma nagrodami - m.in. 4 statuetkami Grammy. Słuchając wykonania Bruce'a Sprinsgteena z 1994 roku nadal ma się gęsią skórkę...

Lata 90. nie były łatwe dla Bruce'a Sprinsgteena - triumfy święciły kapele grające grunge i ikony lat 80. miały problem, by dostosować się do nowej sytuacji na rynku muzycznym. Płyty Springsteena "Human Touch" oraz "Lucky Town" spotkały się z mieszanymi reakcjami fanów i krytyków.

Zobacz także: >> Bruce Springsteen: Przez depresję nie chciałem wstawać z łóżka <<

Springsteen zgodził się na propozycję stworzenia piosenki do filmu "Filadelfia" i okazało się, że była to bardzo trafna decyzja. Tak pojawił się jeden z największych hitów Springsteena, który bardzo korzystnie wpłynął na jego karierę w latach 90.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.