CETI zakończył prace nad płytą „Snakes Of Eden”

Magda Słomka
14.06.2016 12:30
CETI zakończył prace nad płytą „Snakes Of Eden” Fot. materiały prasowe

Muzycy CETI skończyli właśnie nagrywać nowy krążek, który ukaże się jesienią 2016 roku. Czego możemy się po nim spodziewać?

Artyści nie kryją swojego zadowolenia z zarejestrowanego materiału i czasu spędzonego na wspólnej pracy. Wokalista CETI, Grzegorz Kupczyk, zapowiedział, że najnowszy album jest czymś, na co naprawdę warto czekać.

Zakończyliśmy sesję „Snakes Of Eden” i zanosi się na zdrowy kop. To naprawdę wspaniały materiał. Każdy chwali swoje dzieło, ja jestem zawsze bardzo ostrożny, ale tu nie mam wątpliwości. Świetne kawałki, bardzo dobre teksty autorstwa Tomka. Jesteśmy wspólnie producentami tego krążka.

Kupczyk stwierdził, że atmosfera, która towarzyszyła zespołowi podczas nagrań stworzona przez realizatora Mariusza Piętkę i jego żonę oraz piękna pogoda spowodowały, że muzycy czuli się bardziej jak na wakacjach niż w pracy.

Mieliście okazję pooglądać zdjęcia z kilku dni pobytu w Częstochowie i widzieliście, że uśmiech nigdy nie gaśnie na naszych twarzach. Jestem dumny ze swojego zespołu. Wy też będziecie dumni.

Basista Tomek Targosz opowiedział o tym, jak przebiegała praca nad kolejnym studyjnym krążkiem CETI.

Realizacja nagrań do „Snakes Of Eden” to 6 długich i pełnych pasji dni pracy. Odpowiednio wcześnie przygotowaliśmy się do rejestracji albumu, by nagrać go z rock'n'rollowym nerwem, lekką spontanicznością, radością i uśmiechem.

Czego możemy spodziewać się po brzmieniu nowego krążka CETI według basisty?

Muzyka na „Snakes...” to kontynuacja „Brutus Syndrome” - hardrockowe ostre gitary, agresywna sekcja rytmiczna, chwytliwe melodie i bajeczny klimat lat 80. podany z nowym brzmieniem i świeżością. Jestem dumny z tej płyty - to najlepsza muzyka, jaką dotychczas stworzyliśmy i czuję, że wiele osób ją pokocha, a jak już dorwie nagrania, to nie wyciągnie ich z odtwarzacza przez kolejne miesiące.

Na końcowy efekt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, a niecierpliwych CETI zaprasza 18 czerwca 2016 roku do Nysy. W klubie Stereo Live Music Club zespół zagra koncert, w trakcie którego ma zaprezentować fragment materiału z nadchodzącego krążka.

Czekacie na nową płytę CETI?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.