Chodzisz na koncerty? Jesteś szczęśliwym człowiekiem

Aleksandra Degórska
17.08.2016 09:53
|south Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To co wydaje się oczywistością potwierdzili w końcu naukowcy...

Starsi wypominają Ci, że ostatnie pieniądze wydajesz na koncerty. Nie masz czasu na domowe obowiązki tylko szlajasz się po klubach, stadionach i wracasz poobijany z występów jakiś wyjących długowłosych dzikusów.

Nawet sobie nie zdają sprawy, że muzyka stanowi Twój sens życia i w ciszy dosłownie wariujesz. Naukowcy już udowodnili, że metal uspokaja. Teraz kolejne badania pokazały, że chodzenie na koncerty uszczęśliwia.

Badacze z Deakin University w Australii przepytali 1000 osób. Okazało się, że ci, którzy uczęszczają czy to na nocne potańcówy, koncerty czy inne imprezy, gdzie dudni muzyka, czują większą satysfakcję z życia.

Wiele osób zapewne stwierdzi, że to nic odkrywczego, bo nie ma nic lepszego od skakania pod sceną, tańczenia pogo czy zdzierania gardła. To nic, że z koncertu często wraca się z podbitym okiem czy w zniszczonych butach - dla takich emocji warto żyć!

Ważnym aspektem jest to, że słuchasz muzyki razem z innymi. Ci, którzy sami kontemplują dźwięki nie są już tak szczęśliwi, bo jak wiadomo samotność raczej nikomu nie służy. Muzycy oczywiście stanowią wyjątek, bo żyją krócej niż reszta śmiertelników, choć jak można się domyślić mają na to wpływ zupełnie inne czynniki.

Nic tylko zerknąć na kalendarz imprez, spakować rzeczy i pójść na dobry koncert.

foto: 25.media.tumblr.com Fot. foto: 25.media.tumblr.com

Kiedy wybieracie się na najbliższy koncert? :)

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.