Chris Cornell: Może szczerość to nowy punk

Justyna Kierzkowska
14.09.2015 15:29
Chris Cornell: Może szczerość to nowy punk Fot. Jeff Lipsky

Premiera albumu „Higher Truth” już 18 września 2015 roku. Niedawno wokalista Soundgarden opowiedział, jak wyglądały prace nad krążkiem i czego fani mogą się spodziewać po najnowszym wydawnictwie.

Chris Cornell, który przygotowuje się do wydania kolejnego albumu zdradził, dlaczego nowa płyta tak bardzo różni się od poprzednich. Na najnowszym krążku znajdzie się m.in. utwór „Josephine”, który ma być typową piosenką o miłości. Wokalista stwierdził jednak, że nie jest to związane z żadnym muzycznym trendem, a jedynie z chęcią przekazania fanom czegoś „głębszego”.

Może szczerość to nowy punk. Myślę, że muszę być z czymś związany emocjonalnie w jakiś sposób, żeby móc o tym pisać. Jeśli mnie coś nie obchodzi to wtedy to widać. I ludzie nie będą chcieli o tym słuchać.

Wokalista wyjaśnił też, dlaczego w utworze „Let Your Eyes Wander” zdecydował się wyłącznie na akompaniament gitary. Przyznał, że na samym początku chciał tylko sprawdzić, jak będzie brzmiał utwór w takiej wersji, ale to właśnie taka aranżacja trafiła na płytę.

Nawet najmniejsza rzecz może mieć ogromny wpływ na ostateczne brzmienie. Ktoś musi podjąć decyzję i stwierdzić, że lepszy utwór jest wtedy, kiedy jest w nim mniej dodatków.

Najnowszy album Cornella, „Higher Truth”, ma ukazać się 18 września 2015 roku. Muzyk ujawnił już utwór, który będzie promował jego piąty solowy krążek. W niedawno opublikowanym teledysku do „Nearly Forgot My Broken Heart” można zobaczyć i posłuchać, jak wokalista śpiewa o złamanym sercu na Dzikim Zachodzie.

Na swoim Facebooku wokalista pokazał też okładkę płyty.

Mimo, że premiera kolejnego solowego albumu Cornella zbliża się wielkimi krokami, na początku sierpnia 2015 roku wokalista przyznał, że poważnie myśli o reaktywacji Audioslave. Muzyk dodał też, że jest „otwarty na ponowne zrobienie czegoś razem”.

W wywiadzie wokalista opowiedział też o swojej więzi z pozostałymi członkami Soundgarden, z którymi rozpoczął już prace nad nowym albumem. 

To fantastyczne dzielić doświadczenia z grupą tych samych osób, ponieważ razem stworzyliśmy zespół i współwynaleźliśmy nowy gatunek muzyki. Możliwość powrotu do zespołu po tylu latach była bardzo satysfakcjonująca, ale to też zwyczajnie miłe, kiedy wciąż mogę dzielić część życia z tymi ludźmi, którzy odegrali w nim tak ważną rolę. 

Czekacie na nową płytę Chrisa Cornella?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.