Co Maynard sądzi o gejowskich małżeństwach?

Robert Skowronski
01.07.2015 09:23
Co Maynard sądzi o gejowskich małżeństwach? Fot. Gregg DeGuire/PictureGroup/EAST NEWS

Wraz z legalizacją w Stanach Zjednoczonych związków tej samej płci pojawiły się liczne głosy krytyki ze strony co bardziej konserwatywnych osób. Co o tych sprzeciwach sądzi wokalista Tool?

Maynard James Keenan jest raczej mało wylewny w słowach jeśli chodzi o nową płytę jego najbardziej znanego zespołu. Nie szczędził ich za to w swojej wypowiedzi komentującej uprawomocnienie homoseksualnych małżeństw, a dokładniej reakcji części grup społecznych na tę decyzję. Oto co miał do przekazania muzyk w swoim oświadczeniu:

Gdzie by tu zacząć? Może brakuje mi pewnych informacji. Może religijni fanatycy są rzeczywiście tak wszechmocni, wszechwiedzący i wszechobecni, jak ich jedyny i prawdziwy Bóg. Może mają oni wiedzę i rozumieją jego plan i dlatego nasze świętowanie tego wspaniałego dnia spotka się z wiecznym potępieniem, ogniem i zapachem siarki, bla bla bla.

A może zmieniły się okoliczności. Tak jak wtedy, gdy rzekomo było koniecznym napisanie drugiej wersji Biblii zwanej też Nowym Testamentem. Być może w rzeczywistości zbliżamy się do swego rodzaju Objawienia, czy Wniebowzięcia. Może istnieje boski plan, którego nikt nie jest w stanie zrozumieć i religijny fanatycy w istocie NIE są wszechwiedzący, wszechmocni i wszechobecni. Może ten jeden Bóg pełen czystej światłości, przez którą przemawia, robi nam test. A ma on polegać na rozpoznaniu czystej MIŁOŚCI. Powtórzę to raz jeszcze, na wypadek, gdybyście zbyt szybko czytali. Może test wstępu polega na rozpoznaniu czystej MIŁOŚCI, czyli ŚWIATŁA, Nieskończoności, bez osądzania. A oni wszystko to zjebali.(PROSZĘ, PROSZĘ podążajcie za swoimi groźbami, aby wrzucić samych siebie do ognia. To by rozwiązało wieeeele problemów).

A może się mylę i wszyscy spłoniemy w piekle.

Wątpię.

Gratuluję zwycięstwa MIŁOŚCI nad przestarzałymi, archaicznymi osądami.

M J Keenan

Stanowisko Keenana jest jasne i sprowadza się do pokazania środkowego palca osobom wyciągającym z szaf flagi Konfederacji. O swoich przekonaniach wobec homoseksualnych małżeństw dał znać jeszcze jednym postem:

Nie wymaga on raczej pogłębionej analizy. Zdaje się, że wokalista Toola z chęcią wykorzystałby swoje umiejętności sztuk walki, aby spuścić łomot co bardziej krzykliwym przeciwnikom jednej z ostatnich decyzji amerykańskiego Sądu Najwyższego. Być może o racjach muzyka usłyszymy w tekstach utworów na nowej płycie Puscifer albo Toola?

Podzielacie opinię Maynarda Jamesa Keenana?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.