Coma Symfonicznie - zajrzyj za kulisy koncertu

Aleksandra Degórska
27.06.2016 15:45
|north Fot. Antyradio.pl

Ciekawi, jak wyglądały przygotowania do wyjątkowego koncertu? Teraz dzięki Antyradio.pl możecie zerknąć na backstage.

Wszystko zaczęło się w 2009 roku, gdy odbył się pierwszy koncert w ramach projektu Coma Symfonicznie. Kapela wówczas zagrała z Orkiestrą Symfoników Gdańskich. Pomysł spodobał się publiczności i na przestrzeni kolejnych lat muzycy zespołu ponownie stawali na jednej scenie z orkiestrą.

W 2010 roku pojawiła się druga koncertowa płyta Comy, która była zapisem występu z 2009 roku w Gdańsku właśnie z wyjątkowymi gośćmi pod batutą Andrzeja Szczypiorskiego.

Pomysł takiego koncertu wynikał z potrzeby przedstawienia repertuaru Comy w nowym wydaniu. Jednak w 2016 roku podjęto ostatecznie decyzję o tym, że w czerwcu w Warszawie odbędzie się ostatni tego typu występ.

Rafał Matuszak przyznał, że rozstanie nastąpiło w miłej atmosferze:

Jak to bywa w takich przyjemnych momentach - lepiej rozstać się w dobrym momencie, niż w złym, więc to jest chyba najlepszy moment.

W związku z tym artyści mieli tremę przed koncertem do czego przyznał się Adam Marszałkowski:

To przedstawienie jest dosyć ważne, bo ostatnie. Odczuwam duży stres. Gdy robi się coś ostatni raz, to czuje się trochę niepewnie.

Show jest sporym przedsięwzięciem, w które zaangażował się szereg ludzi. Zobaczcie, jak wyglądały przygotowania do tego wyjątkowego koncertu:

Jak przyznał Adam Marszałkowski muzycy nie odrzucają możliwości w przyszłości pojawienia się kolejnej odsłony tego projektu:

Chyba nigdy nie mówimy nigdy. To, że koncerty symfoniczne są zawieszone wynika z tego, iż robimy nową płytę i mamy zupełnie inne cele oraz zadania.

Już wkrótce w serwisie Antyradio.pl dowiecie się czego należy spodziewać się po nadchodzącym krążku zespołu.

Jak oceniacie projekt Coma Symfonicznie?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.