Corey Taylor: Zdobywców Grammy wybierają starzy ludzie

Magda Słomka
19.11.2014 16:11
Corey Taylor: Zdobywców Grammy wybierają starzy ludzie Fot. commons.wikimedia.org

Kolejny muzyk postanowił dołączyć do grona przeciwników muzycznej nagrody Grammy. Dlaczego nie docenia statuetki, którą sam odebrał?

Trent Reznor uważa, że kategoria, w której zdobył dwie statuetki Grammy, Best Metal Performance, to „głupie gówno”. Lider Nine Inch Nails zdenerwował się, ponieważ jego występ na scenie wraz z muzykami Queens Of The Stone Age oraz Lindseyem Buckinghamem i Davem Grohlem został ucięty, a w trakcie telewizyjnej transmisji gali ekran przesłoniły napisy końcowe i reklamy.

Frontman zespołów Slipknot i Stone Sour postanowił dołączyć do grona muzyków, którzy nie wypowiadają się pochlebnie na temat muzycznej nagrody. Artysta jak zwykle powiedział prosto z mostu, o tym co myśli.

Aktualnie nagroda w kategorii Best Metal Performance wygląda, jakby głosujący rzucali pieprzonymi rzutkami. Patrzę na wynik i myślę: „Serio”? Jestem przekonany, że powodem naszej wygranej jest to, że jacyś starzy ludzie stwierdzili: „Slipknot! Czytałem o nich artykuł w magazynie. Proszę bardzo, weźcie sobie nagrodę! Dzieciaki będą bardzo szczęśliwe”.

Taylor mimo wszystko wyraził uznanie dla organizacji przyznającej nagrody, mówiąc, że jest szczęśliwy, że Halestorm w 2012 zdobył statuetkę w kategorii Best Hard Rock/Metal Performance za „Love Bites (So Do I)”. Nie omieszkał przypomnieć jednak, że Judas Priest w 2009 roku wygrał Grammy w tej samej kategorii dzięki „Dissident Aggressor” z 1977 roku. Może starym ludziom po prostu się o tym zapomniało…

To nic nie znaczy. Według mnie to jest tak, jakbyś główką jednej igły chciał trafić w drugą. Masz jedną metalową kategorię i jedną rockową. Masz też zespoły takie jak Fun, które w nich wygrywają. Serio? Powiedz mi, z której strony Fun to rockowy zespół....

Według muzyka istnieją dwa sposoby na zdobycie statuetki Grammy.

To wygląda tak: głosujemy na najbardziej ponury norweski zespół black metalowy z nieczytelną czcionką w logo. Lub zauważamy, że utwór jakiegoś zespołu był grany w radiu pięć minut temu, więc nagradzamy właśnie tę kapelę. Bla bla bla…

Slipknot był nominowany do Grammy aż siedem razy. W 2005 roku wygrał jedną statuetkę w kategorii Best Metal Performance za „Before I Forget”. Stone Sour nominowano do tej samej kategorii trzy razy, jednak nie zgarnął jeszcze żadnej nagrody.

Zgadzacie się z Coreyem?

Magda Słomka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.