Corey Taylor wskazał "Stairway to Heaven naszej generacji". To kawałek Metalliki

15.09.2021 12:18
Corey Taylor wskazał "Stairway to Heaven naszej generacji". To kawałek Metalliki Fot. Duncan Bryceland/Retna Pictures/East News

Corey Taylor wskazał utwór, który jego zdaniem jest odpowiednikiem "Stairway to Heaven" nowej generacji. Nikogo nie powinno dziwić, że to kawałek Metalliki.

Corey Taylor wskazał "Stairway to Heaven nowej generacji"

Corey Taylor niedawno porozmawiał z kanałem Knotfest na YouTube, twierdząc, że "Enter Sandman" Metalliki jest absolutnym klasykiem i "riffem ze sklepu muzycznego", stawiając przebój Hetfielda i spółki na równi ze "Stairway to Heaven" Led Zeppelin i "Smoke on the Water" Deep Purple.

Polecamy

Wokalista przyznał, że to jeden z pierwszych utworów, którego nauczył się grać na gitarze:

Jedną z pierwszych rzeczy, których nauczyłem się grać na gitarze jest "Enter Sandman" Metalliki. To było takie "Stairway to Heaven", czy "Smoke on the Water" naszej generacji. Ten riff... to jest coś, co nazywam "wirusem Guitar Center". W sklepie zawsze jest ktoś, kto gra "Sandmana", czy "Crazy Train". To jeden z tych riffów, który jest fundamentem współczesnej muzyki.

Muzyk stwierdził, że granie Metalliki jest swojego rodzaju "rytuałem przejścia" - każdy ich gra, każdy ich zna:

To jest swojego rodzaju inicjacja - po prostu wiesz, jak to grać. Dlatego grałem kawałki Metalliki na dosłownie każdym etapie mojej kariery. Zawsze. Od pierwszych występów jako dzieciak z Criminal Mischief, aż do teraz i grania solowych koncertów.

Polecamy

Poniżej zobaczycie pierwszą część rozmowy z Coreyem Taylorem:

Miłość Taylora do Metalliki jest oczywista - chociażby kilka lat temu zagrał "Creeping Death" z Trivium podczas Golden Gods Awards, a niedawno nagrał cover "Holier Than Thou", który trafił na kompilację "Metallica Blacklist". 

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.