Courtney Love? Muza wszechczasów!

Urszula Drabińska
14.10.2014 13:50
Courtney Love? Muza wszechczasów! Fot. Tsui, CC BY-SA 3.0

Kto myśli, że Courtney Love zawdzięczamy tylko „Heart-shaped box” Nirvany, grubo się myli. Dzięki niej powstało wiele innych utworów. I bynajmniej nie chodzi o nagrania grupy Hole...

Ostatnio Courtney Love oświadczyła, że to ona jest tematem kilkunastu piosenek The Smashing Pumpkins. Tak w zasadzie to cały album „Siamese Dream” jest o niej.

Dlaczego dopiero teraz się tym pochwaliła? Jak to ona, wygadała się przypadkiem. Dziennikarz radia BBC spytał, czy ma ulubiony utwór tego zespołu.

Tak, mnóstwo, ponieważ wiele z nich jest o mnie. „Siamese Dream”, „Bodies”, „Today”... Na „Siamese Dream” jest jedna piosenka, która nazywa się „Spaceboy” – ona jest o jego [Billy’ego Corgana] bracie, ale reszta w dużej mierze jest o mnie.

O tym, jak wkurzony był Billy Corgan, frontman The Smashing Pumpkins, gdy Courtney go zostawiła dla Trenta Reznora, jest piosenka „Where Boys Fear to Tread” z albumu „Mellon Collie and the Infinite Sadness” z 1995 roku.

Billy Corgan spotykał się Courtney Love w 1991 roku, przed jej ślubem z Kurtem Cobainem. Potem schodzili i rozchodzili się jeszcze kilka razy, np. w 1994 roku i w 2006 roku. Wtedy znajomość rozkwitła i nawet przez chwilę zamieszkali razem.

Corgan rozpoczął prace nad drugim solowym albumem Love, który początkowo miał nosił tytuł „How Dirty Girls Get Clean”. Piosenki wtedy zarejestrowane ostatecznie ukazały się dopiero w 2010 roku na albumie grupy Hole „Nobody's Daughter”.

Courtney nie jest wdzięczna za tamte kompozycje. Odcina się Corganowi:

Przestał pisać o mnie i przestał tworzyć przeboje.

Tylko pozazdrościć samooceny.

Kto jeszcze dzięki Courtney wspiął się na szczyt? Może Trent Reznor z Nine Inch Nails, Dave Navarro z Jane’s Addiction lub Gavin Rossdale z Bush? Kto wie, czy to nie dzięki niej Edward Norton stworzył swoje najlepsze role, a Steve Coogan – genialne skecze? Czekamy na kolejne rewelacje Courtney.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.