A gdyby Metallica nagrała "Running Up That Hill"? Posłuchajcie hitu Kate Bush w metalowej wersji [WIDEO]

27.07.2022 16:58
Metallica Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

To była tylko kwestia czasu. W końcu otrzymaliśmy cover piosenki Kate Bush w stylu Metalliki. Piosenki artystów stały się ponownie popularne za sprawą serialu "Stranger Things".

Obecnie panuje moda na piosenki z popularnych serialu. Udowodnił to chociażby utwór Kate Bush "Running Up That Hill", który wrócił na listy przebojów po tym, jak pojawił się w 4. sezonie serialu Netflixa "Stranger Things". Po 37 latach od pierwszego wydania, dzień po pojawieniu się w serialu piosenka była w Polsce odtwarzana na Spotify o 1300% częściej niż średnio w poprzednich dniach. Finał 4. sezonu serialu zwrócił uwagę fanów również na "Master of Puppets" Metalliki, który miał chociażby w Polsce o 237% więcej odtworzeń niż w normalny dzień. To 3,5 razy więcej niż zwykle. Nic zatem dziwnego, że pewni YouTuberzy postanowili połączyć te dwa muzyczne światy w jedno.

Polecamy

A gdyby Metallica nagrała "Running Up That Hill"? Posłuchajcie hitu Kate Bush w metalowej wersji [WIDEO]

YouTuberzy Anthony Vincent i Steve Terreberry wzięli na warsztat przebój "Running Up That Hill", który pochodzi z piątej płyty Kate Bush zatytułowanej "Hounds of Love" z 1985 roku. Utwór przeżywa drugą młodość dzięki produkcji "Stranger Things". Na przestrzeni wielu lat doczekał się wielu coverów. W związku z pojawieniem się w produkcji Netfliksa również piosenki Metalliki, wręcz prosiło się, by stworzyć metalowy cover hitu Kate Bush. Posłuchajcie, jak znani YouTuberzy przerobili utwór z lat 80.

Polecamy

Tymczasem Metallica podzieliła się lyric video do "Master of Puppets" - utwór od 36 lat nie miał klipu. Zapewne pojawienie się teledysku było związane z dużym zainteresowaniem utworu po premierze "Stranger Things".

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.