Czy Killswitch Engage ma pomysł na nową płytę?

Magda Słomka
15.10.2014 13:14
Czy Killswitch Engage ma pomysł na nową płytę? Fot. jesseleach.com

Wokalista zespołu nagrał wideo. w którym mówi na temat swoich najbliższych planów i życzeń. Czy uda się je spełnić?

Minęło już półtora roku od ukazania się ostatniego studyjnego albumu Killswitch Engage, „Disarm the Descent”, który po dziesięciu latach zwiastował powrót do zespołu wokalisty – Jessa Leacha. Płyta okazała się wielkim sukcesem wydawniczym. W pierwszym tygodniu od premiery uplasowała się na siódmym miejscu listy Billboard 200.

Leach postanowił ujawnić szczegóły dotyczące nowego krążka. W filmiku, który zamieścił na swojej stronie internetowej poruszył wiele tematów. Jeden z nich dotyczy postępu w pracach nad najnowszym longplayem.

Zajęliśmy się demo, zaczynamy zbierać pomysły na nowy album, dyskutujemy. To wszystko jest bardzo ekscytujące. Ale zajmie nam to chwilę. Prawdopodobnie dopiero końcówka tego roku lub początek przyszłego oznaczać będzie początek przeglądu zebranego materiału. Właśnie nad tym będziemy pracować w najbliższym czasie.

Co jeszcze robi Jess Leach?

Oprócz działalności w zespole Killswitch Engage, Leach udziela się także w grupie Times of Grace razem z gitarzystą KE, Adamem Dutkiewiczem. Ich pierwsza i jedyna płyta, „The Hymn of the Broken Man”, została wydana w 2011 roku. Leach zapowiedział, że z pewnością powstanie więcej materiału do tego projektu, jednak nie da się powiedzieć kiedy.

Jeśli chodzi o Times of Grace, mamy pomysły i rozmawialiśmy na temat reaktywacji. Odbyliśmy kilka rozmów na temat tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w przyszłości. Chcielibyśmy nagrać EPkę, ale jak widzicie, jestem trochę zajęty graniem z Killswitch i The Empire Shall Fall. Zobaczymy więc kiedy uda nam się to wszystko zrealizować, ale bez obaw. Dostałem mnóstwo maili od Was na ten temat i bądźcie pewni, że ja i Adam stworzymy w końcu EPkę lub cały album. I to się zdarzy. Nie wiem kiedy, ale się zdarzy.

Pozostaje tylko wierzyć wokaliście, który napisał dziś na Twitterze:

killcostam twitter

Życzymy owocnej pracy!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.