Czy Slipknot kiedykolwiek wystąpi bez masek? Corey Taylor rozwiewa wszelkie wątpliwości

09.08.2019 09:20
Corey Taylor Slipknot|undefined Fot. . shutterstock.com

Czy wyobrażaliście sobie pójść na koncert Slipknota i zobaczyć na scenie muzyków bez masek?

Slipknot to zespół, którego cechą charakterystyczną są maski i kostiumy. Na każdym koncercie muzycy są ucharakteryzowani, co przyciąga uwagę widzów. Czy jest możliwe, żeby kapela wystąpiła bez strojów i zakrywania twarzy? Corey Taylor rozwiał wątpliwości fanów. W wywiadzie dla Overdrive, muzyk wypowiedział się na temat możliwości koncertowania bez masek.

Czy Slipknot kiedykolwiek wystąpi bez masek?

Przy okazji premiery pierwszego singla, który promował płytę "We Are Not Your Kind", fani zauważyli nowe maski członków zespołu. Artyści co jakiś czas zmieniają swoje stroje i pokazują się w całkowicie nowych odsłonach. Odbiorcy przyzwyczaili się do tego, że muzycy mają zakryte twarze. Czy możliwe jest zatem zobaczenie zespołu bez charakteryzacji? Wypowiedź Coreya Taylora nie pozostawia wątpliwości:

Nie, to część naszej sztuki. Jest to również powód, dla którego zmieniamy maski przy okazji kolejnych albumów. W przeciwieństwie do KISS, którzy zawsze mają ten sam makijaż, którego nigdy nie zmienili. My zmieniamy się z każdą płytą i nie mówię tylko o maskach, ale także o strojach.
Przeczytaj także

Frontman Slipknota uważa również, że maski odpowiadają za część sukcesu zespołu:

Możesz rozpoznać każdy album po naszych strojach. Myślę, że takie rzeczy utrzymały Slipknota pod kątem muzyki czy koncertów. Zatem odpowiedź brzmi nie, nigdy nie zagralibyśmy bez masek [...]. Mamy już swoje lata [...], ale za każdym razem, kiedy wychodzimy na scenę jesteśmy przygotowani, żeby dać z siebie wszystko [...].

Premiera płyty "We Are Not Your Kind" jest zaplanowana na 9 sierpnia 2019 roku. Zdaniem Taylora album jest odpowiedzią na to, co obecnie dzieje się na świecie. Frontman uważa, że ludzie patrzą na siebie jak na wrogów, a bycie innym jest niebezpieczne. 

Zobacz także: Projektant nowej maski Coreya Taylora ze Slipknota zareagował na hejty fanów grupy

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.