Czy The Smashing Pumpkins wróci w najsłynniejszym składzie? Billy Corgan ujawnił zdjęcie ze studia

Maciej Koprowicz
17.01.2018 11:49
Czy The Smashing Pumpkins wróci w najsłynniejszym składzie? Billy Corgan ujawnił zdjęcie ze studia Fot. Burak Cingi/Retna/Photoshot/REPORTER/EAST NEWS

Lider jednego z najważniejszych zespołów lat 90. dał fanom do myślenia znaczącą fotką na Instagramie.

The Smashing Pumpkins w ostatnich latach był de facto nie zespołem, ale projektem Billy’ego Corgana. Ostatni album formacji, „Monuments To An Elegy” z 2014 Łysy nagrał tylko z gitarzystą Jeffem Schroederem i muzykami sesyjnymi.

Ostatnio lidera zaprzątała głównie kariera solowa i album „Oglala” z 13 października 2017, wydany pod szyldem WPC. Wygląda na to, że łysy artysta znów zatęsknił za dawnymi kumplami, z którymi The Smashing Pumpkins jest najbardziej kojarzony.

Skład „Powalających Dyń” zmieniał się kilkukrotnie. Zespół największe sukcesy osiągał w składzie z gitarzystą Jamesem Ihą, perkusistą Jimmym Chamberlinem i basistką D’arcy Wretzky.

Wszyscy opuścili zespół w okolicach wydania dwuczęściowego albumu „Machina” w 2000 roku. Jednak wygląda na to, że ich pojednanie z Corganem jest bliskie.

Lider grupy zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie ze studia, na którym widać z nim Chamberlina i Ihę.

Nie jestem pewien, jaki zezowaty szpieg zrobił to zdjęcie, ale któregoś dnia mieliśmy w studio gościa. Tak wiele wspomnień wraca, gdy nasza trójka zbiera się razem.

Chamberlin wrócił do aktywnej współpracy z Corganem w 2016 – perkusista dołączył do koncertowego składu Pumpkins. 26 marca 2016 James Iha zagrał z Billym i Jimmym po raz pierwszy od 16 lat. W tym samym roku lider przyznał, że rozmawiał z Wretzky pierwszy raz po równie długiej przerwie. W czerwcu 2017 Chamberlin zasugerował, że powrót najsłynniejszego składu Pumpkins jest możliwy w 2018 roku.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.