Czy pojawiła się nowa Janis Joplin? 13-latka zrobiła furorę w talent show

Maciej Koprowicz
14.06.2018 15:53
Czy pojawiła się nowa Janis Joplin? 13-latka zrobiła furorę w talent show Fot. kadr z wideo

Nastolatka dała niesamowity występ w amerykańskiej wersji „Mam talent!”. Jurorzy okrzyknęli ją następczynią wokalistki wszech czasów.

Można różnie oceniać programy typu talent show, ale nie da się zaprzeczyć, że zgodnie ze swoją nazwą naprawdę bywają kuźnią wspaniałych muzycznych talentów. Na polskiej scenie muzycznej od takiego programu kariery zaczynali chociażby Brodka, Krzysztof Zalewski i Daria Zawiałow.

Kto wie, być może amerykański program „America’s Got Talent” (format znany w Polsce jako „Mam talent!”) odkrył kolejną wielką gwiazdę światowego rocka? Widzów na kolana powalił niesamowity występ 13-letniej Courtney Hadwin.

Uroczo nieśmiała młoda artystka ujęła ich nie tylko bezpretensjonalnością, ale przede wszystkim ogromną sceniczną charyzmą. Dziewczyna na scenie przeistoczyła się wulkan energii, z ogromną pasją wykonując „Hard To Handle” The Black Crowes. Nie tylko zaprezentowała kawał głosu, ale również bardzo ekspresyjną choreografię. Musicie to zobaczyć:

Zachwyceni byli także jurorzy. Howie Mandel nie zawahał się porównać Courtney do jednej z najsłynniejszych wokalistek w historii muzyki.

Clive Davis pojechał na Monterey Pop Festival i zobaczył tą młodą dziewczynę, której nikt nigdy wcześniej nie widział ani nie znał. To był pierwszy raz, kiedy Janis Joplin podpisała kontrakt, co zmieniło jej życie.

Jak oceniacie występ 13-latki? Czy porównania z Janis są na wyrost, czy rzeczywiście dziewczyna ma charyzmę ikony rocka?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.