Czy wiesz wszystko o Freddiem Mercurym? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
24.11.2017 14:53
Czy wiesz wszystko o Freddiem Mercurym? [QUIZ] Fot. RICHARD YOUNG / Rex Features/EAST NEWS

Jedyny w swoim rodzaju wokalista zmarł 24 listopada 1991 roku. Sprawdźcie swoją wiedzę o legendarnym liderze Queen.

Farrokh Bulsara, bo tak naprawdę nazywał się Freddie Mercury, urodził się 72 lata temu. Przez wielu fanów muzyki uważany jest za najwspanialszego wokalistę w historii rocka. Nie tylko dysponował głosem o możliwościach niemalże operowych. Był także mistrzem aktorskiej interpretacji – potrafił z jednej piosenki stworzyć jednoosobowy musical.

Przede wszystkim był jednak frontmanem idealnym. Nikt tak jak on nie potrafił nawiązać kontaktu z publicznością, oczarować jej i zapanować nad nią swoją charyzmą. Ekstrawaganckie stroje i makijaż, efektowne pozy, jedyny w swoim rodzaju ruch sceniczny – z całym szacunkiem dla pozostałych członków Queen, także wybitnych artystów, ale koncerty tego zespołu były tak naprawdę One Man Show.

No i piosenki. Jakby mało było jego innych talentów, Fred pisał też doskonałe kawałki. „Bohemian Rhapsody”, „Killer Queen”, „We Are The Champions”, „Bicycle Race”, „Don’t Stop Me Now” – to tylko niektóre ponadczasowe przeboje „Królowej”, które wyszły spod pióra Mercury’ego.

Kto wie, ile by jeszcze skomponował, gdyby nie musiał odejść przedwcześnie z tego świata. 24 listopada 1991 zmarł na zapalenie płuc spowodowane AIDS, mając dopiero 45 lat. Choć Queen występował później z innymi frontmanami, choć coraz to nowych wokalistów kreowano na jego następców, to oczywiste jest, że drugiego takiego, jak Freddie Mercury nie będzie już nigdy.

Jeśli któryś muzyk zasługuje na miano człowieka-legendy, to z pewnością jest to Farrokh Bulsara. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko!

Czy wiesz wszystko o Freddiem Mercurym?
Rozwiąż quiz

Na terenie którego współczesnego państwa urodził się Freddie?

Czy wiesz wszystko o Freddiem Mercurym?

Na terenie którego współczesnego państwa urodził się Freddie?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.