Czy wiesz wszystko o Serju Tankianie? [QUIZ]

Maciej Koprowicz
21.08.2017 15:25
Czy wiesz wszystko o Serju Tankianie? [QUIZ] Fot. Romana Makówka/Antyradio.pl

Frontman System Of A Down 21 sierpnia 2018 kończy 51 lat. Jak dobrze znacie najsłynniejszego Ormianina na rockowej scenie?

To bez wątpienia jedna z najbarwniejszych postaci w świecie muzyki. Serj Tankian, którego pokochaliśmy jako wokalistę numetalowego System Of A Down, nie ogranicza się muzycznie do ciężkiego grania – nieobcy mu nowoczesny jazz, potrafi napisać nawet symfonię. Jego horyzonty sięgają też daleko poza muzykę. Artysta interesuje się między innymi polityką, ekologią i historią i na każdy z tych tematów ma wiele do powiedzenia. Jest również najsłynniejszym muzycznym ambasadorem Armenii na świecie. Tankian, którego rodzinne korzenie tkwią u stóp Araratu, od lat robi wszystko, by przypominać światowej opinii publicznej o tragicznych epizodach z dziejów Ormian, na czele z ludobójstwem z rąk Turków w czasie I wojny światowej.

Serj Tankian - człowiek renesansu

Obywatel świata, oczytany intelektualista – Serj ma wiele twarzy, a każda z nich fascynuje fanów w równym stopniu, co jego muzyka. Wokalista cieszy się niesłabnącą popularnością w naszym kraju, o czym świadczył choćby koncert System Of A Down w Krakowie 16 czerwca 2017. Serj pokazał polskim fanom, że wciąż daje czadu jak za najlepszych czasów nu metalu. Trudno uwierzyć, że 21 sierpnia 2017 skończył 50 lat! Rockowy dziadek? W żadnym wypadku!

Okrągłe urodziny artysty to dobra okazja, by sprawdzić wiedzę o tej wyjątkowej postaci świata rocka w naszym quizie. Powodzenia!

Czy wiesz wszystko o Serju Tankianie? [QUIZ]
Rozwiąż quiz

W jakim kraju urodził się Serj Tankian?

Czy wiesz wszystko o Serju Tankianie? [QUIZ]

W jakim kraju urodził się Serj Tankian?

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.