Czym jest Zakk Sabbath?

Robert Skowronski
12.10.2015 11:35
Czym jest Zakk Sabbath? Fot. materiały prasowe

To cover band lidera Black Label Society, który zagrał koncert w klubie SlideBar. W repertuarze znalazły się utwory z dorobku Black Sabbath.

I nic w tym dziwnego, gdyż zespół nazywa się Zakk Sabbath. W jego skład oprócz Wylde'a wchodzi też basista Rob „Blasko” Nicholson (Ozzy Osbourne, Rob Zombie) oraz perkusista Joey Castillo (Queens of the Stone Age, Danzig). Kapela swój debiut sceniczny zaliczyła 20 grudnia 2014 roku.

Zakk był zachwycony przyjęciem przez fanów w SlideBarze:

Było tam morze telefonów komórkowych starających się uchwycić tę zajebistość. Ochrona musiała przychodzić dwa razy. Wspaniali fani Black Label Society wokół mnie.

Zobaczcie wykonanie trzech utworów z setlisty zespołu, które zostały zarejestrowane przez fanów:

Co Zakk Sabbath zaprezentował jeszcze tego wieczoru w klubie w Hollywood?

Setlista:

  1. Into the Void
  2. Fairies Wear Boots
  3. Lord of This World
  4. War Pigs
  5. Snowblind
  6. Wicked World
  7. Wall of Sleep
  8. N.I.B

Dlaczego Zakk Wylde zdecydował się na założenie cover bandu? I z jakiego powodu wybrał właśnie twórczość grupy z Birmingham?

 Zawsze staram się stawiać na klasyczne rzeczy. My wszyscy kochamy Black Sabbath. Zresztą kto nie kocha tej kapeli? Kiedyś jammowałem na pianinie i nim się zorientowałem zacząłem śpiewać „Junior's Eyes”. I tak to się dalej potoczyło.

Zakk Wylde gra covery Black Sabbath, a zespół Corruption oddaje muzykowi cześć w swoim coverze grupy Steppenwolf o nieco zmienionym tytule, czyli „Born To Be Zakk Wylde”.

Jak Wam się podoba koncert Zakk Sabbath?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.