Daria Zawiałow udostępniła nowy singiel "Żółta Taksówka" inspirowany Nowym Jorkiem

17.05.2021 13:54
Daria Zawiałow Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Posłuchajcie, jak brzmi trzeci singiel Darii Zawiałow zapowiadający album "Wojny i Noce".

W oczekiwaniu na album "Wojny i Noce", Daria na ostatniej prostej przed premierą prezentuje nowy utwór „Żółta Taksówka”. Trzeci numer zapowiadający nadchodzące wydawnictwo został zainspirowany jej pobytem w Nowym Jorku. Jak brzmi ten kawałek?

Polecamy

Daria Zawiałow z nowym utworem "Żółta Taksówka" z płyty "Wojny i Noce"

Tak Daria Zawiałow wypowiedziała się na temat nowego kawałka:

Pamiętam tę chwilę gdy wysiadłam z żółtej taksówki pod hotelem na Manhattanie. Okropny zapach, słońce ukryte za budynkami, tłum ludzi. To nie była miłość od pierwszego wejrzenia - miłość przyszła później. Nowy Jork jest idyllicznym miejscem, który po prostu przerósł moje wszelkie wyobrażenia o jego wyjątkowości. Mój romans z tym miastem trwa, a tęsknotę za nim wyraziłam w swojej twórczości. ''Żółta Taksówka'' opowiada o mojej pierwszej nowojorskiej przygodzie - o emocjach, o uczuciach, o marzeniach.

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się najnowszy singiel Zawiałow:

Daria Zawiałow ogłosiła również przedsprzedaż "Wojen i Nocy" na winylu. Wydawnictwo zostanie wydane w formie Picture Disc z motywem Sakury – kwiatu wiśni. Motyw nieprzypadkowy, bo cały nowy projekt Darii czerpie garściami z japońskiej kultury.

Polecamy

Inspiracje mangą i filmami anime można dostrzec już na pierwszy rzut oka na charakterystycznych ilustracjach towarzyszących komunikacji albumu, za które odpowiada Agnieszka Gokunobaka Szajewska. Daria zdradziła również, że w jednym z nowych utworów będzie można usłyszeć ją śpiewającą po japońsku. Od strony muzycznej na nowej płycie znajdziemy syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80. oraz gitarowe brzmienia, ale jak mówi artystka - ten album będzie miał w sobie także odrobinę współczesności. Warstwa liryczna zapowiadana jest na najbardziej osobistą w karierze Darii.

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.