Dave Grohl dokończył koncert ze złamaną nogą

Robert Skowronski
13.06.2015 12:35
Dave Grohl dokończył koncert ze złamaną nogą Fot. AFP/East News

To się nazywa niefart. Wokalista Foo Fighters w trakcie koncertu w Szwecji spadł niefortunnie ze sceny - kość w nodze tego nie wytrzymała. Jak się czuje muzyk?

Dave Grohl wykonując zaledwie drugi kawałek z setlisty przygotowanej na występ w Göteborgu, czyli „Monkey Wrench”, ześlizgnął się ze sceny. Oto ów pechowe wydarzenie:

Upadek spowodował złamanie w prawej nodze. Leżąc na ziemi i nie mogąc się ruszyć, artysta powiedział do zebranych fanów:

Wydaje mi się, że właśnie złamałem nogę. Wydaje mi się, że naprawdę złamałem nogę. Obiecuję wam, że Foo Fighters wróci na scenę i dokończy koncert. Teraz pojadę do szpitala, gdzie poskładają mnie, ale potem wracam i znowu dla was zagramy. Bardzo przepraszam. A teraz, Taylor Hawkins, musisz to zrobić.

Pod nieobecność Grohla, zespół zagrał „Cold Day in the Sun” i „Stay With Me” z perkusistą zespołu za mikrofonem zastępującym Dave'a. W tym czasie frontman miał robione prześwietlenie rentgenowskie oraz zakładany gips. Nic mu się nie wydawało, noga faktycznie została złamana. Jako formę pamiątki po tym incydencie muzyk udostępnił zdjęcie RTG.

„There goes our hero”, można by sparafrazować wers z utworu Foo Fighters, bo Dave Grohl dotrzymał rzeczonych słów i bohatersko wrócił na scenę dokończyć występ. Po kilku kolejnych utworach ponownie z niej zszedł, ale na szczęście nie trwało to długo.

Podczas grania numerów, w których nie trzeba było chwytać za gitarę, dawał on radę ustać przy mikrofonie na nogach. Gdy jednak piosenka wymagała od niego sięgnięcia po instrument, potrzebne już było krzesło do siedzenia. Zobaczcie jak Grohl poradził sobie pomimo uszkodzeń ciała:

Tak zaś wokalista poruszał się po scenie i dawał sobie radę bez krzesła:

Oto pełny spis utworów, które zabrzmiały na koncercie Foo Fighters w Göteborgu.

Setlista:

 1. Everlong
 2. Monkey Wrench (Dave spada ze sceny)
 3. Cold Day in the Sun (Bez Dave'a Grohla)
 4. Stay With Me (Cover The Faces, Taylor Hawkins na wokalu)
 5. Under Pressure (Cover Queen i Davida Bowiego, Dave Grohl wraca na scenę w trakcie utworu)
 6. Learn to Fly
 7. Something From Nothing
 8. The Pretender
 9. Miss You (Cover The Rolling Stones, Dave ponownie opuszcza scenę)
 10. Tie Your Mother Down (Cover Queen cover, Taylor Hawkins na wokalu)
 11. I'm the One (fragment utworu Van Halen)
 12. Another One Bites the Dust (fragment utworu Queen)
 13. School's Out (fragment utworu Alice'a Coopera)
 14. Congregation
 15. Walk
 16. My Hero
 17. Times Like These
 18. All My Life
 19. These Days
 20. Outside
 21. Big Me
 22. Breakout
 23. Enough Space
 24. Generator
 25. Let There Be Rock (Cover AC/DC)
 26. This Is a Call
 27. Best of You

Co prawda Foo Fighters odwołał dwa koncerty (Pinkpop i St. Gallen), jednak występ zespołu w Polsce nie wydaje się być niczym zagrożony. Ponadto do daty 9 listopada 2015 zostało jeszcze parę miesięcy. Wystarczająco długo, by kość w nodze Dave'a się zrosła.

Polscy fani z pewnością zgotują zespołowi ciepłe przyjęcie, tak jak to zrobili w na amerykańskim jarmarku Conejo Valley Days, gdzie Foo Fighters zagrał szereg coverów. Oby Dave nie złamał u nas już żadnych kończyn poprzez upadek ze sceny. Co najwyżej, może mieć złamane serce, że polska publiczność musiała tak długo czekać na wizytę zespołu. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze :)

Znacie inne przypadki takiego oddania muzyków wobec swoich fanów?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.