Dave Mustaine: Numetalowi gitarzyści nie umieją grać

Aleksandra Degórska
23.09.2016 18:20
Dave Mustaine: Numetalowi gitarzyści nie umieją grać Fot. Romana Makówka / Antyradio.pl

Nu metal jaki jest - każdy słyszy, jednak muzyk Megadeth nie ma najlepszego zdania na temat reprezentantów tego gatunku muzycznego.

Lider Megadeth cieszy się złą opinią w muzycznym świecie - według stereotypu „rude jest wredne” Dave Mustaine to jeden z tych artystów, który zmienia muzyków jak rękawiczki, słynie z ciętej riposty i jest szczery aż do bólu.

Tym razem jednak wszystko zaczęło się niewinnie - muzyk opowiedział o kapelach, które zabrał ze sobą w trasy:

Lista ludzi, którzy byli z nami na tournee i osiągnęli większy sukces jest długa jak moje ramie. Stone Temple Pilots, Pantera, Korn, White Zombie - nasza publiczność jest naprawdę przyjazna i otwarta kiedy chodzi o nowe zespoły. Alice in Chains była kolejną kapelą.

Tym samym Megadeth pomógł kilku zespołom w rozkręceniu ich karier:

To bardzo ciężki biznes, nie każdy dostaje szansę na jaką zasługuje. Kiedy ktoś taki jak ja mówi: „Nie zatrudniam cię bo sprzedają się bilety, zatrudniam cię bo dobrze brzmisz” to jest dopiero fajne.

Przy tym wszystkim Mustaine pozostaje być odpowiedzialnym krytykiem muzycznym, który nie zamierza się godzić na byle jaki zespół w trasie razem z Megadeth:

Zwracam uwagę na talent, który chcieliśmy zabrać z nami na trasę, jak na coś czego chcielibyśmy posłuchać. Ponieważ będziemy razem na koncertach będę musiał ich słuchać w każdą noc. Chcę też sobie pozwolić na chwilę przyjemności tak samo jak wy.

Niestety nie zawsze muzyk jechał w trasę z tymi zespołami, z którymi chciał i podczas występów numetalowych grup po prostu musiał zatykać uszy:

Kilka lat temu kiedy nikt nie grał solówek na gitarach, mieliśmy kilka zespołów, które wychodziły z nami, a ja nimi pogardzałem. Jedynym powodem, dla którego wychodzili z nami było to, że wytwórnia mówiła: „musicie to zrobić”. To była najgorsza część mojej kariery podczas tego całego nu-metalu. W tej muzyce nie było żadnych solówek, bo gitarzyści nie byli dość dobrzy, aby je wykonać.

Nu metal ma rzeczywiście sporo przeciwników, a wielu internautów nie pozostawia suchej nitki na artystach twierdząc, że prawdziwy metalowiec nie powinien słuchać takiej muzyki. Najwidoczniej Mustaine również woli stare sprawdzone metody od muzycznych eksperymentów pozbawionych finezyjnych riffów.

Podzielacie zdanie Dave'a Mustaine'a?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.