David Bowie nie żyje. Miał 69 lat

Magda Słomka
11.01.2016 08:34
|north Fot. 0070135 / Reporter / East News

Brytyjski muzyk, kompozytor, producent i aktor zmarł 10 stycznia 2016 roku.

O śmierci Davida Bowiego poinformowano za pośrednictwem oficjalnego fanpage’a muzyka. Powodem odejścia muzyka była przegrana walka z rakiem.

10 stycznia 2016 roku David Bowie zmarł w spokoju otoczony rodziną po 18-miesięcznej walce z rakiem. Choć wielu z Was podziela tę stratę, prosimy o respekt dla rodziny i uszanowanie jej prywatności w trakcie żałoby.

Syn muzyka, Dunkan Jones, potwierdził smutne wieści...

Przykro to mówić, ale to prawda. Przez chwilę będę offline. Kocham Was wszystkich.

Bowie urodził się w 1947 roku w Londynie. W trakcie swojej ponad 40-letniej kariery muzycznej wydał 26 studyjnych albumów. Ostatni, „Blackstar”, ukazał się w dniu 69. urodzin muzyka – 8 stycznia 2016 roku, a więc zaledwie dwa dni przed jego śmiercią. Dzień wcześniej fani otrzymali od niego ostatni teledysk z jego udziałem - wideo do utworu „Lazarus”.

W październiku 2015 roku promotor wokalisty, John Giddings, ogłosił, że Bowie przechodzi na koncertową emeryturę.

David jest naprawdę jednym z najlepszych artystów, z którymi miałem przyjemność pracować. Ale za każdym razem, gdy się spotykamy, zanim cokolwiek powiem, Bowie mówi: „Nie wybiorę się w trasę koncertową”, na co odpowiadam: Nie pytam dlaczego”.

Spoczywaj w pokoju, David.

Magda Słomka Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.