David Bowie tworzy nowe kompozycje

Urszula Drabińska
03.04.2015 13:03
David Bowie tworzy nowe kompozycje Fot. Ilpo Musto / Rex Features / East News

Możemy spodziewać się następczyni płyty „The Next Day” z marca 2013 roku?

Niestety nie doszły nas słuchy o żadnym nowym albumie Davida Bowiego. Artysta przygotowuje nowe kompozycje (i stare utwory w nowych aranżacjach) na potrzeby broadwayowskiego musicalu opowiadającego tę samą historię co film „Człowiek, który spadł na ziemię” z 1976 roku w reżyserii Nicolasa Roega. Muzyk zagrał w nim głównego bohatera.

Po prawie 40 latach opowiadanie Waltera Travisa, na podstawie którego powstał film bierze na warsztat irlandzka pisarka Enda Walsh. Sztukę „Lazarus” wyreżyseruje zaś Belgijczyk Ivo van Hove.

James C. Nicola, dyrektor artystyczny New York Theater Workshop, gdzie będzie miała miejsce premiera, nie jest pewien, czy to odpowiednie określenie najnowszego dzieła Bowiego.

To będzie sztuka z bohaterami i piosenkami – nazywam to muzycznym teatrem, ale tak naprawdę nie wiem, do czego to będzie podobne. Wierzę w wizję twórców. Jestem podekscytowany. Zderzyły się trzy osoby o bardzo różnej wrażliwości.

Po prawie 40 latach w roli przybywającego na Ziemię z misją ratowania swojej ojczystej planety Anthea nie zobaczymy już Davida Bowie. Po raz ostatni jedna ze scen Nowego Jorku gościła artystę w latach 1980-1981, gdy wcielał się w postać człowieka słonia. Fani jego twórczości z pewnością nie będą jednak zawiedzeni jego premierowymi kompozycjami.

„Lazarus” na deskach jednego z teatrów na Broadwayu podziwiać będzie można pod koniec 2015 roku. Wcześniej, z okazji Record Store Day, muzyk na 7-calowym malowanym winylu opublikuje singiel „Changes” z albumu „Hunky Dory” (1971), a na zwykłym, małym krążku cover „Kingdom Come” wraz z oryginalną wersją Toma Verlaine’a.

Urszula Drabińska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.