David Ellefson z Megadeth opowiedział o chorobie Dave'a Mustaine'a

Kamil Kacperski
19.06.2019 10:39
David Ellefson|undefined Fot. Xinhua/Photoshot/REPORTER

Basista Megadeth zabrał głos po raz pierwszy od czasu ogłoszenia wieści o nowotworze, który dotknął Dave'a Mustaine'a. Muzyk przyznał, że zespół jest dobrej myśli i wierzy, że ich lider wyjdzie z tego cało.

W połowie czerwca 2019 roku Dave Mustaine z Megadeth poinformował fanów, że zdiagnozowano u niego raka gardła. Wiadomość wstrząsnęła społecznością rockowo-metalową i zewsząd posypały się oczywiście słowa otuchy i wsparcia dla lidera jednej z najważniejszych kapel thrash metalowych w historii. Na temat tej informacji wypowiedział się David Ellefson, który w wywiadzie z The Classic Metal Show opowiedział o sytuacji od środka, a także o planach na przyszłość.

David Ellefson skomentował stan zdrowia Dave'a Mustaine'a

Ellefson przyznał, że przygotowanie tego oświadczenia było niesamowicie trudne i stresujące, bo wiedział, że to będzie naprawdę mocna i kompletnie zaskakująca wiadomość:

Szykowaliśmy się niemalże na wybuch, bo wiedzieliśmy, że musimy wydać oświadczenie. Oczywiście modlitwy są zawsze mile widziane. Dave zaczął już leczenie. Byliśmy w Nashville przez ostatni miesiąc-półtora i pracowaliśmy nad albumem, więc wszystko po prostu nagle zaczęło się przed nami rozwijać... Tak jak wspomniałem, Dave zaczął leczenie i sprawy powoli idą do przodu. To się stało naszą nową rzeczywistością. Lekarze powiedzieli nam, że Dave nie może brać leków i jednocześnie grać dużych koncertów, bo jest to nieco kontrproduktywne. 

Dalej basista przyznał, że decyzja o porzuceniu trasy koncertowej i skupieniu się na zdrowiu Dave'a Mustaine'a była natychmiastowa i oczywista:

Musieliśmy więc powiedzieć: Okej, czas się zatrzymać. Anulujemy nasze plany i skupiamy się w całości na zdrowiu Dave'a. Własnie tym miało być to oświadczenie - krótkie opowiedzenie fanom o tym, jak wygląda sytuacja, żeby wszyscy mogli zrozumieć, dlaczego nas nie ma. Razem z Dave'em przeszliśmy przez wiele sytuacji kryzysowych: wzloty i upadki, bycie narkomanami, rozstania, powroty i wszystko między tym. To jest po prostu kolejna przeszkoda. 
Przeczytaj także

Jeśli chodzi zaś o sam stan zdrowia Mustaine'a, to Ellefson przyznał, że zespół jest dobrej myśli, a szanse na sukces są naprawdę wysokie:

Jesteśmy nastawieni optymistycznie co do leczenia, a szanse powodzenia są naprawdę wysokie jeśli chodzi akurat o ten nowotwór. Wydaje mi się zatem, że optymizm jest jak najbardziej na miejscu. Inne przypadki pokazały, że leczenie raka gardła jest możliwe. Dlatego myślę, że dzięki odwołaniu tras koncertowych możemy zdecydowanie pomóc Dave'owi.

A poniżej możecie posłuchać całego wywiadu z Davidem Ellefsonem w The Classic Metal Show:

Megadeth odwołał wszystkie koncerty na rok 2019, ale Dave Mustaine zapowiedział, że panowie nadal będą pracowali nad nowym albumem, który ma się ukazać w 2020 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.