Decapitated wydali oficjalne oświadczenie dotyczące oskarżenia o gwałt

Kamil Kacperski
13.10.2017 20:28
Decapitated wydali oficjalne oświadczenie dotyczące oskarżenia o gwałt Fot. Romana Makówka/ Antyradio.pl

Profil zespołu na Facebooku udostępnił wyjaśnienie dotyczące doniesień o nowych oficjalnych zarzutach wobec muzyków.

Jak donosiliśmy 13 października 2017 roku, Decapitated zostało oficjalnie oskarżone o gwałt. Wacław K. i Rafał P. otrzymali zarzuty gwałtu drugiego stopnia, natomiast Michał Ł. i Hubert W. o gwałt 3 stopnia. 

Jednak wieczorem tego samego dnia zespół opublikował oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczą okoliczności całego zajścia: 

Po ekstradycji z Kalifornii do Waszyngtonu, zespół został oskarżony. Chcemy podkreślić, że zarzuty stawiane przez Departament Policji w Spokane są jedynie formalnością i bez nich Departament musiałby zwolnić zespół - nie jest to żaden wyrok ani sugestia sugerująca winę bądź niewinność. Po raz kolejny prosimy wszystkich, by poczekali na zeznania obu stron oraz decyzję sądu.
Mając to na uwadze, czyności prowadzone przez obie ze stron, niektóre fakty pozostają bezsprzeczne: pierwotny oficer, który przyjął skargę od poszkodowanej, stwierdził że: "Nie znalazł prawdopodobnego dowodu, że doszło do gwałtu". Postawienie zarzutów trwało całe 30 dni po upływie których, zgodnie z prawem oskarżeni musieliby zostać zwolnieni.
Zespół zdecydowanie odrzuca zarzuty i jest przekonany, że kiedy fakty i dowody wyjdą na jaw i zostaną wysłuchane, zespół zostanie zwolniony i wypuszczony do domu.
Osoby, które były obecne tej nocy na miejscu zdarzenia, proszone są o kontakt z adwokatem, Steve’em Grahamem w Spokane, w stanie Waszyngton.

Muzyków aresztowano 9 września 2017 roku. Nie jest jeszcze znana data rozpoczęcia procesu sądowego przeciw muzykom.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.