Deep Purple ma oficjalnie nowego członka zespołu: "Wszyscy jesteśmy ciekawi, co nadchodzące lata przyniosą zespołowi"

19.09.2022 11:28
Deep Purple Fot. Gonzales Photo/Avalon/REPORTER/East News

To już oficjalne - Simon McBride dołączył na stałe do składu zespołu. Przeczytajcie oświadczenie zespołu w tej sprawie.

W lipcu 2022 po ponad ćwierćwieczu z zespołem Deep Purple rozstał się Steve Morse, a jego obowiązki przejął Simon McBride. Parę miesięcy po tym fani otrzymali informację, że McBride dołączy do formacji na stałe. Przeczytajcie oświadczenie zespołu.

Polecamy

Deep Purple ma oficjalnie nowego członka zespołu: "Wszyscy jesteśmy ciekawi, co nadchodzące lata przyniosą zespołowi"

Zespół podzielił się następującym wpisem na swoich social mediach:

Jesteśmy podekscytowani tym, że Simon zgodził się do nas dołączyć. Simon jest pierwszoligowym gitarzystą. Oczywiście Steve nie może zostać zastąpiony, podobnie jak Ritchie, Steve ma też spory dorobek z Deep Purple. W Simonie nie znaleźliśmy zastępcy, lecz niezwykle utalentowanego i ekscytującego gitarzystę. Już jego przyjęcie przez publiczności podczas wakacyjnych koncertów było wspaniałe i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące terminy występów w Wielkiej Brytanii i Europie w dalszej części roku. To oczywiste, że Simon darzy wielkim szacunkiem tych, którzy byli przed nim. Wszyscy jesteśmy ciekawi, co nadchodzące lata przyniosą zespołowi. 

Simon McBride natomiast komentuje:

Bardzo się cieszę, że zapytano mnie, czy byłbym nowym gitarzystą Deep Purple. Gdyby ktoś na początku pandemii powiedział, że będę nowym gitarzystą Deep Purple, po prostu bym się roześmiał, ale oto jesteśmy i to się dzieje. W historii Deep Purple jest wielu wspaniałych gitarzystów, jestem zaszczycony, że zostałem poproszony o bycie jej częścią. Wszyscy są świetnymi muzykami, a co ważniejsze, bardzo się z nimi przyjaźnię i nie mogę się doczekać, aby wyruszyć w dalszą trasę, a może nawet coś napisać i nagrać.

Deep Purple zagra koncert w Polsce

Brytyjska legenda ponownie wystąpi w Polsce. Koncert Deep Purple odbędzie się 12 października 2022 w Atlas Arenie w Łodzi. Gościem specjalnym Deep Purple będzie amerykańska formacja Jefferson Starship, natomiast w roli polskiego supportu zaprezentuje się grupa 1One.

Polecamy

Bilety jeszcze do nabycia na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

  • Stojące kat. 1 (płyta) - 190 / 210 zł
  • Stojące kat. 2 (Golden Circle) - 340 / 360 zł
  • Siedzące kat. 1 - 285 / 305 zł
  • Siedzące kat. 2 - 205 / 225 zł
  • Siedzące kat. 3 - 170 / 190 zł
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.