Deepfake ożywił Freddiego Mercury'ego, który zagrał w serialu "Mr. Robot" [WIDEO]

29.08.2019 12:09
Deepfake, Freddie Mercury i Rami Malek|undefined Fot. kadr z wideo

Oglądając to wideo można łatwo się przekonać, jak bardzo Rami Malek przypomina Freddiego Mercury'ego.

Technologia idzie w zatrważającym tempie do przodu i czasami trudno nad tym wszystkim nadążyć. Na pewno jednak słyszeliście o deepfake. Jest to zbiorcza nazwa dla sieci neuronowych, które potrafią przenieść ekspresję człowieka na twarz drugiej osoby. Efekt jest piorunujący, bo ciężko odróżnić, gdzie mamy prawdziwą twarz, a gdzie jest ona wygenerowana komputerowo.

Deepfake ożywił Freddiego Mercury'ego [WIDEO]

Dzięki technologii deepfake YouTuber z kanału Ctrl Shift Face tworzy nagrania, w którym wykorzystuje fragmenty słynnych filmów oraz seriali i zmienia twarze głównych aktorów. Na swoim koncie ma on również fragment serialu "Mr. Robot", w którym to występuje Rami Malek. Aktor otrzymał Oskara za rolę Freddiego Mercury'ego w "Bohemian Rhapsody" i YouTuber wykorzystał podobieństwo Maleka i Mercury'ego. Postanowił on "zamienić" twarz Maleka z serialu na Freddiego Mercury'ego. Oglądając poniższe nagranie można poczuć się nieco zakłopotanym, bo wideo wygląda bardzo realistycznie:

Obejrzyjcie również wideo, w którym pokazano, jak pracowano nad stworzeniem powyższego nagrania:

Przeczytaj także

4. sezon serialu "Mr. Robot"

"Mr. Robot" wystartował w 2015 roku i jesienią 2019 zobaczymy 4. sezon produkcji. Będzie to ostatni sezon "Mr Robota" i opowieści o grupie hakerów walczących ze złą korporacją. Finałowy sezon pojawi się na antenie USA Network już 6 października 2019 roku. 

Zobacz także: Rami Malek: Ciekawostki o aktorze, który zdobył Oscara 2019

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.