Kultowy "Depeche Mode 101" ukaże się z wcześniej niepublikowanym materiałem. Kiedy premiera?

30.09.2021 12:09
Depeche Mode ze wznowieniem koncertu 101 Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Film dokumentalny oraz koncert "Depeche Mode 101" ukażą się już niedługo na nośnikach fizycznych. Jakie bonusy czekają na fanów Depeche Mode?

Ta wiadomość ucieszy niejednego fana Depeche Mode! Zespół ogłosił premierę filmu dokumentalnego i koncertu „Depeche Mode 101” z niepublikowanymi wcześniej materiałami. Kiedy ukaże się to wydawnictwo?

Polecamy

"Depeche Mode 101" ukaże się z wcześniej niepublikowanym materiałem. Kiedy premiera?

Był to sto pierwszy koncert w ramach światowej trasy „Music For The Masses”, który odbył się 18 czerwca 1988 roku na stadionie Rose Bowl w Pasadenie.  3 grudnia 2021 ukaże się nowa wersja „101”, dostępna w specjalnym boxie 2 CD + 2 DVD + 1 BLU-RAY, oraz oddzielnie 1 BLU-RAY oraz 2 DVD.

Przełomowy film dokumentalny „101” został wyreżyserowany przez team D.A. Pennebaker oraz Chris Hegedus, w kreatywnej współpracy z członkami zespołu Depeche Mode. To właśnie oni byli odpowiedzialni za zorganizowanie specjalnego konkursu dla swoich fanów, w którym główną nagrodą była możliwość wystąpienia w tym filmie. Była to niesamowita akcja specjalna, kiedy zwycięzcy konkursu podróżowali po Ameryce, aby wziąć udział w przełomowym koncercie Depeche Mode na Rose Bowl.

Nowe wydanie filmu „101” zostało odświeżone do jakości 4K przy użyciu oryginalnych taśm filmowych, aby stworzyć zupełnie nowe wrażenia wizualne. Wydanie Blu-Ray zawiera niepublikowane wcześniej bonusowe wykonania „A Question of Lust”, „Sacred”, „Something To Do” oraz promocyjne video „Everything Counts”.

materiały prasowe Sony Music Polska Fot. materiały prasowe Sony Music Polska

Ekskluzywny box zawierający 2 CD + 2 DVD + 1 BLU-RAY został wzbogacony o 48-stronicową książeczkę, plakat promujący trasę, 16-stronicowy album ze zdjęciami holenderskiego fotografa Antona Corbijna – „Photo Mode”. Dodatkowo w zestawie znalazła się karta ze specjalnym kodem umożliwiającym pobranie filmu, materiałów dodatkowych w jakości 4K oraz 24-bitowego audio.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.