Depeche Mode coveruje „Heroes” Davida Bowiego – zobacz oficjalny teledysk

Kamil Kacperski
22.09.2017 13:15
Depeche Mode coveruje „Heroes” Davida Bowiego – zobacz oficjalny teledysk Fot. kadr z klipu

Muzycy Depeche Mode postanowili oddać hołd Bowiemu udostępniając klip do studyjnego coveru utworu „Heroes”.

Jutro mija 40 rocznica wydania utworu „Heroes”, piosenki tytułowej z albumu numer dwa w cenionej „Berlińskiej Trylogii” artysty. Depeche Mode grało piosenkę na koncertach już wcześniej, jednak z okazji rocznicy wydania oryginału zespół postanowił, że przyszedł czas na udostępnienie oficjalnego studyjnego nagrania ich wersji oraz towarzyszącego mu wideo.

Sprawdźcie jak poradzili sobie Dave Gahan i spóka:

Wokalista w wywiadzie udzielonemu portalowi NME powiedział, że:

Heroes jest dla mnie specjalną piosenką. Bowie jest jedynym artystą, którego nieprzerwanie słucham od czasów gdy byłem nastolatkiem. Jego albumy zawsze towarzyszą mi w trasie, a cover „Heroes” to mój sposób na oddanie mu hołdu.

Dyskografię Depeche Mode zamyka album „Spirit” z marca 2017 roku i to właśnie w ramach promocji tego albumu zespół zagrał w Warszawie 21 lipca 2017. Co więcej Depeche Mode ogłosił 3 dodatkowe koncerty w Polsce. Formacja pojawi się 7 lutego 2018 w Krakowie, 9 lutego 2018 w Łodzi oraz 11 lutego 2018 w Gdańsku.

 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.