Depeche Mode „pyta o rewolucję” w nowym singlu

Aleksandra Degórska
03.02.2017 08:54
|undefined Fot. AP / link / East News

Na ten moment fani czekali 4 lata. W końcu zespół podzielił się nowym kawałkiem zapowiadającym nadchodzącą płytę. Czy utwór przypadnie do gustu miłośnikom kapeli?

Depeche Mode wyda swoją 14. studyjną płytę „Spirit” 17 marca 2017 roku i będzie to następca płyty „Delta Machine”. Nowy krążek to efekt początku współpracy zespołu z producentem Jamesem Fordem z Simian Mobile Disco, odpowiedzialnym za płyty m.in. Foals, Florence & The Machine, Arctic Monkeys.

Wielbiciele Depeche Mode odliczali dni do premiery pierwszego numeru promującego to wydawnictwo. W końcu zespół podzielił się nowymi dźwiękami i na singiel wybrano kawałek Where's the Revolution” - fragmenty tej kompozycji mogliśmy usłyszeć jeszcze podczas konferencji prasowej zespołu w Mediolanie w listopadzie 2016.

 Posłuchajcie jak brzmi ten politycznie zaangażowany numer:

„Spirit” ukaże się w wersji cyfrowej, na płytach CD i winylu. Zespół wyda również to wydawnictwo w wersji deluxe składające się z 2 CD i 28-stronicowej książeczki zawierającej zdjęcia oraz grafiki stworzone przez długoletniego współpracownika zespołu Antona Corbijna, który i tym razem jest odpowiedzialny za szatę graficzną.

Na płycie znajdzie się 12 kompozycji, zaś edycja deluxe będzie wzbogacona o płytę „Jungle Spirit Mixes” składającą się z 5 remixów stworzonych przez zespół, Matrixxmana oraz Kurta Uenela.

Jakie numery znajdą się na nowym albumie?

Tracklista:

 1. Going Backwards
 2. Where's The Revolution
 3. The Worst Crime
 4. Scum
 5. You Move
 6. Cover Me
 7. Eternal
 8. Poison Heart
 9. So Much Love
 10. Poorman
 11. No More (This Is The Last Time)
 12. Fail

Jungle Spirit Mixes (wersja deluxe)

 1. Cover Me (Alt Out)
 2. Scum (Frenetic Mix)
 3. Poison Heart (Tripped Mix)
 4. Fail (Cinematic Cut)
 5. So Much Love (Machine Mix)

Tak natomiast prezentuje się okładka płyty:

foto: materiały prasowe Fot. foto: materiały prasowe

Dave Gahan wypowiedział się na temat tego krążka w następujący sposób:

Jesteśmy niespotykanie dumni z płyty „Spirit” i niecierpliwie czekamy na moment, gdy będziemy mogli się nią z wami podzielić. Razem z Jamesem Fordem i resztą drużyny producenckiej stworzyliśmy album, który wierzę, że jest naprawdę mocny zarówno w kontekście muzyki, jak i treści.

Jak nowe numery sprawdzą się na żywo okaże się już niebawem, bowiem w maju 2017 roku zespół rusza w trasę koncertową. Warszawski koncert Depeche Mode odbędzie 21 lipca 2017 roku na PGE Narodowym.

Podoba się Wam nowy singiel od Depeche Mode?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.